Wpis z mikrobloga

BNP Paribas zgubił mi 3 przelewy SEPA na €2000 wysłane 2 i 3 maja. Dla porównania wysłałem kolejny z N26 do Nest Banku w piątek o 14.00 i o 18.00 był już na koncie. N26 twierdzi że te przelewy zostały wysłane i odsyła mnie do BNP Paribas, natomiast BNP Paribas w piątek poinformował mnie że takich przelewów nie dostał i żebym się skontaktował z N26. To były przelewy pomiędzy moimi kontami. Czy to jest ten moment w którym powinny zadziałać te słynne gwarancje bankowe na depozyty? Co dalej robić żeby te środki odzyskać? BNP Paribas używam od niedawna, ogólnie zauważyłem że tam jest bardzo duży problem z transferami przychodzącymi SEPA, bardzo duży procent odrzuconych przelewów które wracają do nadawcy.

#bnpparibas #banki #pytaniedoeksperta
Instynkt - BNP Paribas zgubił mi 3 przelewy SEPA na €2000 wysłane 2 i 3 maja. Dla por...

źródło: comment_1652009568foK9Lzc47KG1gwHtxT4XR9.jpg

Pobierz
  • 11
@Instynkt: te "gwarancje bankowe" to dotyczą sytuacji w której dany bank upada i nie mają żadnego związku z Twoją sytuacją.

Tutaj sprawa jest dużo prostsza. Jeżeli kasa wyszła i nie dotarła, to znaczy najprawdopodobniej, że lada dzień albo dotrze, albo co dużo bardziej prawdopodobne wróci na konto z którego wysłałeś. No chyba że podałeś błędne dane, ale to zakładam sprawdzone kilka razy.

Jak Cię poinformował? Bo jak na infolinii, to generalnie
@revoolution: nic, ale dzisiaj N26 napisał do mnie z prośbą o przesłanie dokumentów potwierdzających źródło pochodzenia moich środków więc może to być z tym powiązane chociaż dziwne że ostatni największy przelew przepuścili o poprzednie 3 nie
Nie wiadomo, n26 jeszcze nie przejrzał moich dokumentów. W zeszłym tygodniu wysłałem kolejny przelew z n26 do nest banku i przeszedł bez problemu.