Wpis z mikrobloga

Hej, ma ktoś może instrukcję pdf aby przerobić lego bugatti chiron na ciężarówkę? Złożył bym, ale nie chce płacić 15 euro

https://www.nico71.fr/42083-model-b-race-truck/

@mortalis91 brzmisz jak polski złodziej.
1300 zeta na zestaw Ci nie było szkoda, ale żeby zapłacić ułamek tej kwoty i mieć drugi model już tak?

Ech, gardzę takimi jak Ty, nie szanującymi czyjejś pracy.
Zbuduj sobie z obrazków, da się.
@Kryspin013 są, Chińczycy kradną połowę dobrych modeli z Rebrickable.
Tylko tu chodzi o sam fakt niedoceniana tego, że ktoś poświęcił dziesiątki godzin na zrobienie modelu i instrukcji.

Już kit z tym ile ta instrukcja kosztuje, ale jak widzę podejście typu "wydałem setki złotych na klocki, szkoda mi wydać kilka dych na zwielokrotnienie zabawy z danego zestawu, dej ktoś instrukcje", to się nóż w kieszeni otwiera.
Tylko tu chodzi o sam fakt niedoceniana tego, że ktoś poświęcił dziesiątki godzin na zrobienie modelu i instrukcji.


@M_longer: Nie zrozumiałeś mnie. Napisałeś, że OP wydał 1300 zł za model a może wcale nie wydał 1300 a 300 zł z aliexpres dlaetego 15 euro to dużo dla niego xD
Tylko tu chodzi o sam fakt niedoceniana tego, że ktoś poświęcił dziesiątki godzin na zrobienie modelu i instrukcji.


@M_longer: Nie zrozumiałeś mnie. Napisałeś, że OP wydał 1300 zł za model a może wcale nie wydał 1300 a 300 zł z aliexpres dlaetego 15 euro to dużo dla niego xD

@Kryspin013 akurat takie sytuacje też znam, ale ludzie potrafią też kupić cały set z aliexpress, ale kupić też instrukcje od danego autora.
@mortalis91: Wiesz ale to troche tak jak tłumaczyć kradzież Ferrari tym że i tak bym go nie kupił bo mnie nie stać.

Chodzi mi o to że sporo osób poświęca cały swój czas na zrobienie takiej instrukcji i liczy ma odpowiednią zapłatę. A jak będzie ona kradzona to takie modele nigdy nie powstaną bo autorzy stwierdzą że nie ma sensu się wysilać
@drakopl: spoko, ale trochę przesadzasz z przykładem - porównujesz obiekt fizyczny z obiektem wirtualnym.

Jak ktoś pobierze jakiś film to nie znaczy, że artysta stracił ileś złotych bo nigdy ich nie miał.

Tak, jest szansa, że jak mało osób od niego to kupi to w przyszłości nie zrobi więcej modeli.