Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
Coś się zaczyna dziać. Siedmiu wykonawców których zapytałem o wycenę mają wolne terminy na ten rok. Dzwonił ósmy, że mu wczoraj ktoś zrezygnował z budowy bo nie dostali kredytu.

Wołają około 60 tys za robociznę budowy domu coś takiego jak poniżej. 115m2 użytkowej + garaż. Od fundamentów po dach z deskowaniem.

Dużo, mało?

#budowadomu #nieruchomosci #budowa
źródło: comment_1652685652nZSgeTjElMm4mcXy0wu1nd.jpg
  • 32
@xdrcftvgy: Zależy jaki rejon, czy miasto etc. Też pytanie jak dobrze robią :P Znajomemu przy budowie domu ktoś odwalił fuszerkę jak zakładał dach no i ciekło po kominie XD A ze miał łazienkę tam gdzie ciekło to z czasem zaczęły kafelki odpadać XD Poprawili, po 2 miesiącach znowu to samo, oni uciekli, przyszli kolejni, chyba z 3 firmy były i to samo, poleciłem tego co mi wymieniał dach(tylko się tym zajmuje)
Zacznijmy od tego, że są na rynku osoby które wybudują taki dom za 60000 zł a są też takie, które wybudują za 80000 zł. Warto podjechać na budowę, gdzie dana ekipa buduje (na etapie ścian) aby zobaczyć jakość ich pracy.

Załączam zdjęcie "osiągnięcia" ekipy dewelopera w mojej okolicy. Kilka dni po postawieniu ściana frontowa leżała jak ja zdjęciu.

Jasne że się przykryje styropianem ale za te nierówności dopłacisz potem na etapie tynkowania.
źródło: comment_1652693181gQG0U4vgmJZ3ps4IkvMUdu.jpg
@Gundo: bralem ludzi z polecenia, niektorzy sie nie kryja i wskazuja gdzie stawiali domy , mieszkam w dosc malej miejscowosci wiec wiem z reguly kto co gdzie budowal, a to zdjecie co pokazales to ostra fuszera, albo taka jakosc ceramiki
garaż. Od fundamentów po dach z deskowaniem.


@xdrcftvgy: zaczynacz budowe? Wspolczuje. Ja zakonczylem i nic mnie tak nie przeoralo.

Projekt masz kupiony? Bedzie trzeba zrobic sporo adaptacji projektu wiec przygotuj sie na koszta
Zastanaw sie nad garazem - czy warto. My zrezygnowalismy i nie zalujemy. Zazwyczaj po latach garaz zamienia sie w #!$%@? a samochod stoi na zewnatrz.
Wyceny sa zazwyczaj patykiem pisane - cos sie nie bedzie zgadza to beda
@bylembordo: projekt się pisze wszystko dopięte na ostatni guzik, nie chciałem garażu ale będzie, zrobiłem czterometrowy bo projektant odradził tak wąski jak w typowych projektach, czy będzie #!$%@?? z żonki i moim podejsciem do porzadku nie sądze. Zobaczymy.

Co masz na mysli przeorało? Duzo rzeczy pewnie robiłeś w srodku sam? Jaki dom budowales parter czy poddasze, jaki rejon, ile u ciebie za robocizne zawolali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdrcftvgy: wisteria 8 Archon, woj. Mazowieckie
Edit. Jak się orientowałem w styczniu/lutym jak byłem na etapie załatwiania pozwoleń itp. to średnio firmy brały 300-350 zł z metra