Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Do sprzedaży wrócił drugi i trzeci tom serii Expanse od wydawnictwa MAG. Twardookładkowe wydania "Wojny Kalibana" i "Wrót Abbadona" Jamesa S. A. Coreya liczą odpowiednio 576 i 540 stron. Poniżej okładki i, by uniknąć spojlerów, krótko o treści pierwszego tomu.

WITAJ W PRZYSZŁOŚCI


Ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny – Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i dalej – ale gwiazdy wciąż pozostają poza jej zasięgiem.

Jim Holden jest pierwszym oficerem lodowcowca kursującego z pierścieni Saturna na stacje górnicze Pasa. Gdy wraz z załogą trafiają na opuszczony statek Scopuli, w ich ręce wpada niechciany sekret. Ktoś jest gotów dla niego zabijać, i to na skalę niewyobrażalną dla Jima i jego załogi. Układowi grozi wojna, chyba że uda się odkryć, kto i dlaczego porzucił tajemniczy statek.

Detektyw Miller otrzymuje zlecenie odszukania Julie Mao, dziewczyny, która na własne życzenie zrezygnowała z wygodnego życia u boku bogatych i wpływowych rodziców – po to, by walczyć o prawa uciskanych mieszkańców Pasa. Ślady śledztwa prowadzą do statku Scopuli, krzyżując w ten sposób drogi Millera i Jima Holdena. Okazuje się, że dziewczyna może być kluczem do rozwiązania każdej zagadki.

Holden i Miller muszą lawirować między rządem Ziemi, rewolucjonistami z Sojuszu Planet Zewnętrznych i pełnymi sekretów korporacjami, mając wszystkich przeciw sobie. W Pasie jednak obowiązują inne reguły i jeden mały statek może zmienić los wszechświata.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #literatura #czytajzwykopem #mag #jamessacorey #expanse #theexpanse
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Do sprzedaży wrócił drugi i trzeci t...
źródło: comment_16527672274AVeNXepf9OAOQ0OK7VNyp.jpg
  • 23
@bookfan1 mógłbyś powiedzieć mi ile jest tomów oraz czy cykl jest już skończony? Oraz jak to się ma do serialu? Nie chce szukać info na własną rękę bo zawsze się spojlerów naczytam. Kończę czytać głębię Podlewskiego i jakieś nowe sf by było w sam raz
@Szarlej47: serial dla mnie jest dnem :D tzn tak 1 sezon był spoko i zachęcił mnie do przeczytania. I jest dosyć wierny. Ale im dalej tym gorzej. Ogólnie nie rozumiem zachwytu tym serialem już nawet nie porównując do książek - jest przeciętny i skończyłem na 4 sezonie bo nie mogłem zdzierżyć tego.
Co do książek. Mają swoje słabe momenty gdzieś w środku cyklu troche wieje nudą. Ale całościowo polecam z całego
@bookfan1 głębia jest dobra. Żadne opus magnum, ale nadal bardzo poprawne staromodne twarde sf wzorowane na Lemie i Simmonsie. Najchętniej nazwałbym to polskim Hyperionem, jeśli czytałeś. Taka sama skala wydarzen - zaczyna się od jednej załogi, a rozrasta się na politykę i wojnę w skali całej galaktyki. Największym plusem jest chyba miejsce wydarzeń, bo rzecz dzieje się w naszej galaktyce i śmiało można na Wikipedii przeglądać mapę gdzie co się aktualnie dzieje
@Szarlej47: mi sie bardziej podoba niż hyperion, ale prog wejścia też większy. Zobacz na bookmeter mam recenzje obu (hyperion w tamtym roku, a ilonniedawno. bardzo podoba mi się stylsimmonsa. Jakbyś się zdecydowal to dajznać.
The Expanse mi bardzo się podobało, zwłaszcza te rleacje socjo-ekonomiczne Pas-Ziemia-Mars i radykalizmy. Dobra space opera, która potrafiła pokazać, że bez obcych i tylko w ukłądzie słonecznym można stworzyć wciągającą sytuacje. Z pierścieniem i dalej odbiór spada na ok, został mi ostatni tom i przygody pomiędzy.

Okładki polskiego wydania są NIESAMOWICIE KLIMATYCZNE! Brawa dla rysownika i decydentów!

Zaginiona flota


@jack1232: To telenowela w kosmosie. Po połowie pierwszej książki to zapętlone te