Wpis z mikrobloga

#rower #samochody

Po dzisiejszej porannej lekturze wykopa dowiedziałem się że:
- trzeba wprowadzić prawo jazdy dla #pedalarze podczas gdy 3/4 ludzi dorosłych w Polsce ma prawo jazdy kat. B, a ogromna większość szosiarzy to panowie po trzydziestce regularnie jeżdżący samochodem
- #pedalarze powodują wypadki, ale jak się trafi na głównej jakiś film to albo julka z oskarkiem, albo baba z siatą z porem i marchwią przewieszoną przez kierownicę, albo #!$%@? stary nieoświetlony dziad
- #pedalarze w obcisłych gaciach jeżdżą po chodnikach między pieszymi, ale jednocześnie ścieżka rowerowa jest dla nich niewygodna xD
- miejscem #pedalarze jest chodnik, nie rozumiem czemu po nim nie jeżdżą, przecież jest bezpieczniej!
- jak można mieć takie cienkie oponki, no jak? ( _)
- hur dur, wjeżdżają na przejazd rowerowy mając pierwszeństwo zamiast się przed nim zatrzymać i zobaczyć czy nic nie jedzie

wy serio jesteście tak głupi, czy trolujecie? xD

PS. ostatnio baba wannabe dziennikarka się zesrała na lokalnym medium o to że zobaczyła rowerzystów na szosie, zaczynając artykuł od:

zaczęło się


i od:

Jako zwierzę kanapowe, dawno mające za sobą szalone czasy ujeżdżania otrzymanego na komunię roweru „Wigry”, teoretycznie nie powinnam się odzywać.


a potem cytując wybiórcze i niepełne przepisy z PoRD i opisując 20-letni dziurawy chodnik z postawionym znakiem obwieszczającym że to CPR jako "ścieżka rowerowa jest piękna i bardzo dobrze oznaczona". Piękna :D

https://expressbydgoski.pl/jazda-bydgoska-czyli-niedziela-na-rowerach-komentuje-ewa-czarnowskawozniak/ar/c1-16339973
  • 23
a potem cytując wybiórcze i niepełne przepisy z PoRD i opisując 20-letni dziurawy chodnik z postawionym znakiem obwieszczającym że to CPR jako "ścieżka rowerowa jest piękna i bardzo dobrze oznaczona". Piękna :D


@cult_of_luna: a tu zdjęcie ze street view pięknej ścieżki rowerowej, z 2013, zanim była pozapadana. Baby na zdjęciu nieprzypadkowe, zawsze tak chodzą parami xD
Pobierz
źródło: comment_1652783261Qgst0S8JC6XrUZisOAppQG.jpg
@cult_of_luna: Zauważ, że zwykle hejt wylewa się jak zaczyna się tzw. "sezon" czyli na rowery wychodzą ci, którzy rowerami jeżdżą mało, mają mało doświadczenia. Oczywiście hejt wylewa się na tych obcisłych (jak słusznie zauważyłeś) którzy zwykle jeżdżą cały rok, bez względu na pogodę, często w peletonach. No ale poza "sezonem" w sumie nikomu prawie nie przeszkadzają więc i dużo mniej hejtu.

Odnośnie pieszych na DDR - to jak nie ma chodnika
@dybligliniaczek: @siona: mi zasadniczo chodzi o to że stereotypowi szosowcy robią często po 10 tysięcy kilometrów w sezonie i że są całkiem świadomymi uczestnikami ruchu, bardziej niż jacyś casualowi rowerzyści, dojeżdżający do pracy, na zakupki, etc. Ci pierwsi faktycznie często nie korzystają ze ścieżek (to jest historia na osobną rozprawę czemu), ci drudzy jeżdżą niebezpiecznie, pchają się na chodniki i mają problem z przepisami. W wyobrażeniu wykopków - to są
@cult_of_luna: ale ja się z tym zgadzam. nie mam generalnie problemów z rowerzystami. sam sporo jeżdżę. jedyne co mnie irytuje to właśnie to co opisałem - niedopasowanie aktualnego zachowania do zastanej sytuacji na drodze i obserwuję to właśnie najczęściej wśród szosowców niestety.
przyczyną jest błędna interpretacja zapisu zezwalającego warunkowo na jazdę obok siebie, gdzie mimo jasnej delegaci do nieutrudniania ruchu niejednokrotnie 2 cymbałów blokuje drogę mimo obecności pobocza i kilkunastu /
2 cymbałów blokuje drogę mimo obecności pobocza i kilkunastu / dziesięciu aut a sobą.


@siona: nie no to takie coś to debilizm, aczkolwiek naprawdę nie spotkałem się chyba za kółkiem aż z takim przegięciem. Z kolei jak jadę z kimś rowerem to zjeżdżam w gęsiego nawet jak coś z naprzeciwka jedzie (mimo że na luzie byśmy się zmieścili z kolegą na jednym pasie), nie mówiąc o tamowaniu ruchu z tyłu.
którzy uciekają z miast (nawet pociągami czy samochodami)


@cult_of_luna: No ja właśnie po kliku jazdach w "sezonie" załatwiać sprawy na mieście, przestałem jeździć rowerem po mieście. Co tam się #!$%@? to masakra. Do tego ciągle nieprzemyślana infrastruktura która prowokuje niebezpieczne sytuacje np. skrzyżowania DDR - pierwszeństwo ma tam chyba ten kto ma najbardziej #!$%@?, brak sygnalizowania manewrów, gapienie się w telefon, wyprzedzanie na czołówkę, dzieciaki, psy, jazda parami, slalomami (w tym
@yhbgrobdoivbvwamsv: ścieżki są bardziej niebezpieczne niż szosa dla każdego roweru i dla każdego rowerzysty, niewybitnego też, to raz. Dwa, nigdzie nie napisałem że ścieżka nie istnieje, baaaa, jeżdżę najbardziej #!$%@? ścieżkami w mieście. Co więcej, jeżdżę szosą po łąkach, lasach i polach, więc delikatnie mówiąc nie trafiłeś. To że mi się coś nie podoba, albo na coś #!$%@?ę, albo z czymś się nie zgadzam nie znaczy że nie przestrzegam przepisów.

Kolejny
@yhbgrobdoivbvwamsv:

#!$%@? to kogo obchodzi xD


że są niebiezpieczne? wszystkich którzy nimi chodzą, wyprowadzają na nie psy, bawiące się dzieci, no wszystkich powinno obchodzić

dostosuj prędkość do warunków, jak gdzieś nie można jechać to nie można, proste xD zejdź i prowadź rower.


@yhbgrobdoivbvwamsv: typie, ale ubzdurałeś sobie przed chwilą że ignoruję ścieżki i nie ma ich dla mnie, teraz ubzdurałeś sobie że nie dostosowuję prędkości, albo nie nigdy nie prowadziłem
@yhbgrobdoivbvwamsv:


#!$%@? to kogo obchodzi xD

że są niebiezpieczne? wszystkich którzy nimi chodzą, wyprowadzają na nie psy, bawiące się dzieci, no wszystkich powinno obchodzić

dostosuj prędkość do warunków, jak gdzieś nie można jechać to nie można, proste xD zejdź i prowadź rower.

@yhbgrobdoivbvwamsv: typie, ale ubzdurałeś sobie przed chwilą że ignoruję ścieżki i nie ma ich dla mnie, teraz ubzdurałeś sobie że nie dostosowuję prędkości, albo nie nigdy nie prowadziłem