Wpis z mikrobloga

Mam problem z rozwiązywaniem się węzłów. Mam plecionkę 0,10 i chcę ją przywiązać do krętlika, wiązałem na palomar i nie wytrzymuje, a wydaje mi się, że robiłem to dobrze zgodnie z poradnikiem. Przez to utraciłem dużą rybę bo się węzeł rozwiązał. Niby wydaje się być solidny po zawiązaniu ale po kilkunastu rzutach już się psuje. Ktoś może coś doradzić? Jestem podczątkujący w temacie wędkowania.
#wedkarstwo #spinning
  • 9
@archanger: Nie wiąż plecionki palomarem. Plecionka na ten węzeł bywa za śliska.
Naucz się wiązać San Diego Jam, owijaj z 7-8 razy i będzie git, moim zdaniem to węzeł szybszy i bardzo trudno coś przy nim zepsuć, a palomar się potrafi na małych oczkach źle zaciskać.
Co to za plecionka tak poza tym? To jest 0.10mm, czyli cieniutki sznureczek na okonki, czy 1.0 PE czyli solidna linka na sandacza czy bolenia?
@Entity: Nikt nie produkuje plecionki 0,04mm. 0,06mm to jest ile, 0.15 PE. To linka na uklejki grube, to się zerwie na może 1kg i to liniowo. Najcieńsza plecionka, z jaką poszedłbym na okonia, to coś w stylu Varivas Light Game 0.2 PE, czyli 0,074mm, ale tu serio musiałaby to być plecionka najlepszej jakości, bo przy tej grubości, jakakolwiek wada linki = zerwanie pod śmiesznym obciążeniem.
Ja tu nie mówię o polskich
@Pantokrator: dzisiaj i wczoraj porzucałem na drop shota i cięższymi przynętami i szarpnąłem sobie za plecionke to mi puścił węzeł bez żadnego oporu wiec na 100% mi węzeł puszczał. Hamulec mam delikatnie ustawiony, nigdy nie był ustawiony na beton. Zresztą żadnych brań nie miałem oprócz małych okoni także ten węzeł się rozwiązywał pod wpływem ciężaru gumy/cieżarka drop shota
Pobierz archanger - @Pantokrator: dzisiaj i wczoraj porzucałem na drop shota i cięższymi przy...
źródło: comment_1652794892Y1LR9mlPh0s1olci75vqq0.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@archanger: Ogólnie plecionka potrzebuje paru owijek. Taki "perfection loop" na plecionce się rozwiązuje bez problemu z tego samego powodu, co Palomar. Przepraszam, że wcześniej nie zwróciłem uwagi.

A co do twojej plecionki - to jest właśnie polskie oznaczenie pełną gębą. 0.10mm, mniej jak moja okoniowa nitka od Sunline (0.4 PE) średnio znosząca 4 funty, a posiadająca optymistyczny max 6 funtów, ale Konger deklaruje też 9,8kg wytrzymałości. Żeby linka wytrzymała nawet te