Wpis z mikrobloga

Szukam roweru nówkę. MTB. Tarczówki przód/tył. Kwota 1200-1600zł. Wstępnie wyszło mi Romet Rambler 6.2 bądź 7.1 Który wybrać (czy warto dopłacić te 200zł do 7.1) bądź czy coś innego polecacie?
#rower
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kwatermistrz: koniecznie musisz mieć tarcze? Obecnie w tej cenie kupisz tylko tanie mechaniczne które działają bardzo słabo, często gorzej niż vbrakei.
@k3lt: ten naped 1x9 (11-36) to co najwyżej do dziecięcego roweru się nadaje. Wiem że teraz wszędzie musi być 1x ale jak nie ma se sownej rozpiętości to wychodzi z tego bardzo upośledzony rower. Wystarczyłoby 2x9 i byłoby super.
@melba: W zeszłym sezonie zrobiłem ~5k km. na 1x8 / 11-34 (Presidio 1) w tym pare 100km. tras i mam odmienne zdanie.. i to był pierwszy rower od +- 20 lat bez jakiejkolwiek formy czy treningu, całkiem nieźle jak na dziecięcy rower / upośledzony napęd..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k3lt: ale co to ma do rzeczy ile km przejechałeś? Jeśli teren płaski to żaden wyczyn i taka rozpiętość może wystarczyć. Ale zakładam że jeśli ktos chce rower MTB to chce jeździć po większych górkach i wtedy wieksza rozpiętość da większe możliwości.
@melba: Może cię zaskoczę ale ten "dziecięcy" rower 1x9 ma praktycznie taki sam zakres przełożeń jak ten Romet 3x7.
Ratio najcięższego przełożenia w Romecie 3x7 to 3.14, najlżesze 0.86 gdzie ST120 1x9 to 2.91 i 0,89. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@k3lt: Czyli wychodzi że ten 3x7 nieznacznie lepszy, 365% vs 325% rozpiętości przełożeń. A wystarczy dodać drugi blat do 1x9 i spokojnie mozna uzyskać ponad 450%