Wpis z mikrobloga

Padloi zasilenie podczas aktualizacji.... Ja #!$%@?. Co z tym zrobić?
#manjaro #archlinux #linux
Jak zwykle z resztą... Tylko boot? Nie mam na pewnie manjaro. Może jakieś gówno z livecd ogarnę żeby pełna nagrać. Jest jakiś backup do commandline gruba żeby zapalił? Lubię ten system tak samo jak go nienawidzę...
  • 38
@Heavenhell: A co się wyświetla? Możesz użyć jakiegoś super grub ISO i odzyskać grub, lub wchrootować się i przeinstalować. Niestety z Manjaro mam tylko smutne chwile, więc nie wiem jak naprawić od strony menadżera pakietów
@fervi: w każdej praktycznie tak samo. z menadżera pakietów install podstawowych składników desktop-env + zależności, dla pewności menadżer wyświetlania i reinstall grub.
@fervi
@wojciet

Pacmanem waliłem... Grub się nie rozsypał Panowie. Nie mogę jądra znaleźć 5.x oraz 4.x są nieosiągalne.
Manager pakietów co ciekawe oczyścił bazę community

Aby help? Gdzieś da się odpalić backup jajca?
@Heavenhell: Recovery masz w grubie. Tam powinieneś mieć pozycje w menu i wybierasz tą drugą - Advanced Boot czy jak to tam się zwie. Masz am różne kernele i też tryb kernela recovery
@Heavenhell @fervi: Recovery nie zadziałało bo nie mogło:) To oczywiste... Podpowiemwam trochę... Należy skorzystać z magicznego narzędzia jakim jest os-prober. Wywołane będzie np. poprzez grub-mkconfig /boot/grub/grub.cfg . Wykryte zostaną jajeczka itd... potem np. grub-install /dev/sda Jak są pliki na dysku to nie może nie działać. na zachęte na screenie znalazłem na dysku boot grub.cfg z przed 6 lat ale generalnie to spokojnie z 10 lat mam ten sam rozruch tylko edytowany
Pobierz wojciet - @Heavenhell @fervi: Recovery nie zadziałało bo nie mogło:) To oczywiste... ...
źródło: comment_1652906858hgCIu7WRRvLFOyOwK9CXxf.jpg