Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 753
Krótka historia o tym jak prowadzę swoją firmę w #uk
Przyjechałem tu 4 lata temu, pracowałem w 2-3 firmach budowlanych. Jak przyjechałem to znałem moze z 3 słowa po angielsku i wiem że wypowiadałem je zle xD Dalej tak robię xD (nie miałem nigdy angielskiego w szkole)
Jakoś to było i coś tam się poduczyłem, mowie cos w tym stylu. "Ja będę wczoraj i zrobic" ale mowie, ludzie jakos rozumieją, nie zawsze, ale coś tam załatwię.
Pracuje jako ogolnobudowlaniec (dopiero zaczynam z firma i lapie co sie da), a to złożę kuchnie, a to dach, czy wykopie fundamenty lub wymuruje sciane, gniazdko zmienie czy kran.
Mam swoją wizytówkę w google i czasami dzwoni do mnie klient. I pyta się mnie,
Fuego budowlaniec? Bo ja numer w internetach znalazłem
Tak? W czym mogę pomóc?
Czy potrafisz zrobic "blahaysysjaka9udjdjskks" (#!$%@? wie o co mu chodzi xD umiera czy co)
Pewnie, i mowie ze jestem dostepny wtedy i wtedy, a najlepiej jak wyśle mi zdjęcia i opiszę dokładnie co chce na meila, lub sms, albo przyjade i popatrze jak coś dlugo gada o czymś xD
Do zobaczenia
Do zobaczenia
I tak sobie prowadzę firmę xD klyent coś chce, ja #!$%@? wiem co, ale jade i robie xD
Na miejscu mi jest łatwiej bo pokaze i się domyśle czego oczekuje xD
Zawsze staram się zostawic dobrze wykonana pracę i tym sposobem mam 5 gwiazdek w Googlach xDD
Tym sposobem nie pracuje dla Janusza już 2 miesiac, a codziennie pracuje do 17-18 dla kogoś
Moze #heheszki #budownictwo #remontujzwykopem #fuegobuduje
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 242
@Popularny_mis: a kasuje 20 za godzinkę mojej pracy. Ale przed podatkiem, czyli minus 20%. To nie za dużo i tak, jak musisz opłacić busa, narzędzia, ubezpieczenia, (mam ubezpieczenie jak #!$%@?ę jakas robote lub zrobie gorzej niż było xD (w polsce nie wiem czy ktoś takie coś kupuje)), paliwo. Muszę zdoby klientów i referencje, pozniej bede dźwigał ceny i ustalał dogodne dla mnie terminy.
@mutozostaw: oj stresu mam dość xD jak
@FueGo też tak zaczynałem do momentu aż mnie klyent na 10 tys nie wyruchał i jebnalem tym w #!$%@?, jeżdżę teraz na ciężarówkach i na czysto mam prawie te same pieniądze, a najlepsze że moja robota i myślenie o niej kończy się za bramą firmy.
Życzę powodzenia i tak ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@demagog: @elementyzaskoczenia: tez tak myślę... Bo cos mi się pijondz przestaje zgadzać.
@Mr_Luigi: Tylko ze ty myślisz o tym żeby zamknac bramy firmy. Ja w przyszłości mam aby nie otworzyć drzwi i pić piwo w ogrodzie gdzie ktos na mnie bedzie robil. Ale współczuję, sam musze się dużo nauczyć w wyliczeniach i kasowaniu klienta, bo zawsze są spiny.
@Maslacki: ta, po #!$%@?, albo ja, albo ktoś. Więc innej