Wpis z mikrobloga

wciąż nic nie zrobia, jak nie przekraczasz dochodu według ustawy to nie musisz nic rejestrowac


@naganiaczherculesa: Wiesz co? Ja sie nie do konca znam. Ale troche marne wytlumaczenie. Jak masz udiwadnic ze nie przekracasz dochodu? oswiadczenie wystarczy? Nie wydaje mi sie :P

Juz widze jak dzieciak wystawia jakies pokwitowania, paragony itp.

Nie znasz chyba mozliwosci skarbowki :)

Zeby byla jasnosc to sie nabijam (troche przez lzy) :P

Ale skoro nie US
@naganiaczherculesa jaki to dochód( + czy jak pracuje na etacie a mam niezarejestrowana działalność i ta działalność nie przekracza dochodu ale sumując z pracą na etacie tak to czy muszę odprowadzać podatek przykładowo 3200 w kołchozie na rękę + 200zl miesięcznie z działalności)
@gorzki99 najbardziej #!$%@? w tym są nie urzędnicy z US a ludzie.

Mój ojciec lata temu pracował w skarbówce i opowiadał o cudownych donosach w stylu ojciec donosił na córkę że ta w działalności krawieckiej czy innej drobnicy nie wystawia paragonów i tym podobne cuda. I mnóstwo było tam takich #!$%@?łych zawistnych donosów.

Akurat ja mam z US w miarę pozytywne wspomnienia. Dogadać się można. Kontakt mailowy bezproblemowy.

Spróbuj w jakikolwiek sposób
@gorzki99: Śmiejecie się ze skarbówką i PIP, a do tego wszystkiego wpadnie psycholog szkolny, opieka społeczna, bo młodzi mogą pracować powyżej 15 roku życia, kurator, a matka będzie ciągana po sądach. Serio, czasem mam wrażenie, że w tym kraju wszystko jest możliwe. ()
@gorzki99: zaraz znajdzie się cymbał który się wzruszy i da jej 200 zł albo od razu kupi jej te kolonie i nauczy że jednak nie trzeba pracować, wystarczy los z nieba
@Niemamwiedzy a powiem Ci, że u mnie w mieście (zielona góra) kontakt z zusem jest lepszy niż ze skarbówka, bez problemowo można dogadać się co do rat itd. jeżeli się wyraża chęć spłaty to oni idą na rękę. Do US ciężko się jest w ogóle dodzwonić. Chociaż mam znajomego co pracuje w egzekucji US i jest dwa lata przed emerytura więc ma trochę #!$%@? już xd
@naganiaczherculesa mam porównanie jak pracuje US w Krakowie/Warszawie i ZUS w Krakowie.

Urząd skarbowy: zgłaszam darowiznę ale zapominam wrzucić dowodu transakcji, nic się nie stało, niech pan prześlę koleżance na maila potwierdzenie z banku.

ZUS: wzywamy do złożenia wyjaśnień. Sposób kontaktu: sala ogólna przyjmowania petentów ZUS na wadowickiej.

Niby duperele to co piszę ale ogólne podejście do poszczególnych instytucji to w przypadku ludzi jest najczęściej suma takich duperel.

Wiadomo, że wiele zależy
@gorzki99: Ty tez chyba przeceniasz zdolności US. Absolutnie nie wydaje się dla nich podejrzane, że pracownicy przez kilka/kilkanaście lat dostają cały czas najniższa stawkę (mowie o śmieciówkach), a nagle dojadą każdego dzieciaka który sobie dorabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)