Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej pomocy. Przez 8 lat odkąd zbudowali dobudówkę w domu, sufit mojego pokoju przeciekał przy każdej większej burzy. Staraliśmy się wymienić papę na dachu, dołożyć nowe warstwy, ale to nie pomagało. Powodem byla robota partaczy którzy po skończeniu budowy zerwali kontakt i stali się niemożliwi do namierzenia. W poprzednim roku wydawało nam się że problem został zażegnany, więc zdecydowaliśmy się na remont i montaż fotowoltaiki nad moim pokojem. Nic bardziej mylnego. Każda burza tej wiosny ujawniała nowe przecieki, a teraz siedzę na łóżku i słucham kropel spadających do miski. Mam już dosyć. Jeśli znacie jakiś fachowców którzy mogliby pomoc w #poznan to będę bardzo wdzięczny. Przyjmę także różne niekonwencjonalne pomysły, bo nasze się już wyczerpały.
Z góry dziękuję.
#budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem #remont #pomocy #fotowoltaika
Egroth - Potrzebuje waszej pomocy. Przez 8 lat odkąd zbudowali dobudówkę w domu, sufi...

źródło: comment_1653091905sdlkLA0Kuq3wW0XM00HPWt.jpg

Pobierz
  • 21
@Egroth: od wewnątrz zauważalne sa "siatki" jakie formują przeciekające miejsca. To chyba konstrukcja stropu ale nie wiem jak został wykonany, bo nie mamy żadnej dokumentacji.
@KollA: też o tym myśleliśmy, ale nie wiemy jak to sprawdzić, teraz w dodatku pojawiło się dodatkowe utrudnienie w postaci paneli fotowoltaicznych.
@Egroth zrób zdjęcie dachu. Często jest tak że wierzchnia warstwa cieknie w innym miejscu a na dole w innym - tam gdzie może. Więc może posciekac przy jakimś kominku wentylacyjne no albo oknie dachowym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Egroth: u mnie ostatnio to samo w mieszkaniu w bloku. Okazało się że smutni panowie robili owiewkę przy kominie i nie umieli into papa. Inni ja wycięli i zalepili całość na nowo i problem rozwiązany. Więc ja bym szukał możliwych niedoróbek przy wszystkim, co z dachu wystaje.
Może przemyślcie czy nie lepiej zainwestować w blachodachówkę?


@Gamila_Ossadellud: @Egroth: O to to blachodachówka, albo nawet blacha trapezowa i zapomnisz o przeciekach. Też w 2016 porzuciłem papę na rzecz blachy trapezowej na ok. 280m2 i teraz nie wiem co to zaciek :)
@Krisu_7: Wedlug poprzedniej teorii, to właśnie odpowietrzenia stanowiły problem. Po oględzinach i szczelnej izolacji wydawało nam się że to już koniec przecieków. Po ostatniej burzy sprawdziliśmy odpowietrzniki i wydaje się że to nie one stanowią problem.
Kominy są w innej, odległej części dachu i na pewno nie są problemem.