Wpis z mikrobloga

Dopiero zaczynamy przygodę z niebieskiem jeśli chodzi o planszówki. Mamy 7 cudów świata (wersja dla dwóch graczy), Wsiąść do pociągu, Ubongo. Jak widać nie ograniczamy się do jednego rodzaju. Co jeszcze polecacie?
Może być dla 2-4 graczy żeby oprócz wspólnych wieczorów można było zagrać ze znajomymi.

#grybezpradu #gryplanszowe
  • 20
@Qullion: Nemesis to wg mnie za grubo dla początkujących, chyba, że przy stole znajdzie się osoba, która ogarnia dość dobrze zasady. ( ͡º ͜ʖ͡º) Nemesis kupiłem i daliśmy radę, ale przy stole mieliśmy dwie osoby, które w planszówkach siedzą od lat. No i cena robi swoje. Lepiej dla początkującego będzie jak kupi za taką kwotę dwie inne, świetne gry i poszerza horyzonty. Nemesis to must have,
Nemesis to must have, ale na samym starcie.


@stratego: Nemesis to must have, ale nie na samym starcie - oczywiście miało być :)

@Qullion: Mimo wszystko i tak bym chwilę się wstrzymał. W okresie wakacyjnym/powakacyjnym w Polsce będzie dostępny Nemesis: Lockdown. Oglądałem już kilka recenzji mówiących, że gra jest lepsza od podstawki pod wieloma względami. Cena znacząco różnić się nie będzie. W kilku tekstach podkreślano, że lepiej jest kupić Lockdown
@AcyX: Epoka Kamienia - zarządzenie prehistorycznym plemieniem, zaczybamy z 5 ludkami i wysyłamy ich na różne pola na planszy aby zbierali surowce a potem kupowali nam karty/chatki za punkty. Przyjemna gra z elementami przepychania się.

Splendor - zbieramy kamienie szlachetne aby kupować za nie karty, każda z nich to dodatkowa zniżka i czasem punkty. Są 3 poziomy kart, im wyższy tym droższe ale i bardziej punktowe. Ścigamy się do 15 punktów.
@AcyX: Też jestem początkujący w planszówkach i radzę Ci sprawdzać sobie Complexity Rating na boardgamegeeku tych wszystkich gier, które Ci tutaj polecają i jak coś ma ocenę >3.0 to raczej na razie sobie tę grę odpuścić.
Od siebie polecę Brzdęka i Colt Express (tylko w CE najlepiej grać w minimum 3 osoby, chociaż we 2 też się da).
@MjentowaKupka: pierwsze gry planszowe kupiłem w tamte wakacje i raczej bym nie patrzył na ten ranking. Brass ma tam 3.90, cywilizacja 4.42. To raczej powinni startować od 3. Bras jest dość prosty i mało złożony jak na ranking.
Zaginiona wyspa arnak, terraformacja marsa, everdell, Hero realms, splendor, brzdęk nie drażnij smoka, tyrants od the Underdark. Wszystko działa zarówno na 2 jak i 4 osoby