Wpis z mikrobloga

Zauważyłem dziwne zależności w moim rozwoju, dość późno nauczyłem się wielu podstawowych umiejętności przez co długi czas wstydziłem się tego, na przykład: w wieku 13 lat (dopiero nauczyłem się wiązać buty, pamiętam że jakaś dziewczyna to zauważyła i mi je zawiązała i ludzie się śmiali) w wieku 14-15 lat( nauczyłem się otwierać drzwi kluczem, wcześniej zdarzyło się kilka razy, że nie umiałem otworzyć drzwi, raz czekałem 2 godziny przed domem bo nie umiałem otworzyć drzwi i czekałem aż mama wróci i mi otworzy) w wieku 16 (nauczyłem się odczytywać godziny z zegara), nauczyłem się nietypowo pisać, gdyż zamiast używać 3 palców, używam 5 do trzymania długopisu, przez co piszę bardzo brzydko, do tej pory dowiaduję się cały czas rzeczy, które dla innych są oczywiste.

Ale gdy byłem młodszy miałem nietypowe zainteresowania i wiedzę, która zaskakiwała wiele osób, przez co zawsze byłem uważany za inteligentnego: jakoś w wieku 4-8 lat (interesowałem się dinozaurami i prehistorią,( znałem wiele gatunków dinozaurów, poszczególne epoki prehistoryczne i ich daty, znałem poszczególne gatunki ludzki prehistorycznych, oglądałem masę filmów dokumentalnych o prehistorii i czytałem wiele książek o dinozaurach, o prehistorycznych ludziach) interesowałem się historią, (szczególnie starożytnością i średniowieczem, ale też nowożytnością i xx wiekiem) wiedziałem np: że Sumerowie wynaleźli pismo, ciekawiły mnie wojny pomiędzy Grekami a Persami, interesowałem się dziejami średniowiecznej Polski, wiedziałem o rozbiciu dzielnicowym, wiedziałem wiele o II wojnie światowej, też oglądałem wiele filmów dokumentalnych i czytałem różne książki), interesowałem się też kosmosem, astronomią( znałem nazwy wielu gwiazd, wiedziałem o różnych nietypowych obiektach, o czarnych dziurach, magnetarach, kwazarach, blanetach, czerwonych olbrzymach, itp, znałem datę powstania Ziemi, powstania wszechświata, wiedziałem co się dzieje z gwiazdami, jak się transformują w różne obiekty, że wybuchają jak supernowa, zamieniają się w białe karły, czarne dziury itp, też oglądałem wiele filmów dokumentalnych i czytałem książki o tym temacie)

Nie wiem jakim cudem nikt nie zauważył, ani nikt nie podejrzewał, że mogę mieć zespół Aspergera, dopiero ja sam po 19 latach życia, gdy dowiedziałem się co to dokładnie jest zacząłem podejrzewać że mogę mieć spektrum autyzmu, i dlatego miałem takie duże problemy z nawiązywaniem relacji z ludźmi, z załatwianiem jakichś różnych spraw, i ogólnym funkcjonowaniu wśród ludzi, ehh

#przegryw ##!$%@? #autyzm
  • 37
@Elmirka16 nie umiem słuchać ludzi, irytuje mnie to, rzadko sie liczę ze zdaniem innych. Strasznie manipulowalam od zawsze, większości nie bylam nawet swiadoma. Mam tez tzw fugi dysocjacyjne, także mam spore dziury w pamięci, np nie pamiętam ok 2 lat swojego życia między 19-21 rokiem życia ¯_(ツ)_/¯
@ciasteczkowy_otwur: raczej tak nie było, jakoś mnie samego ciągnęło do takich zainteresowań, żyłem troche w swoim świecie, też raczej nie pamiętam żeby rodzice mnie traktowali nadopiekuńczo, raczej traktowali mnie dość normalnie, w miare luźno, jako małe dziecko też nie miałem dużych problemów z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami, jakoś chyba problem zaczął być widoczny później gdy moi rówieśnicy zaczeli wchodzić w okres dojrzewania