Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się nad wyborem portfela Ledger. Do tej pory byłem prawie na 100% zdecydowany na kupno Ledger Nano X, ale widzę, że niedawno pojawił się Ledger Nano S Plus. Czy jedyną znaczącą różnicą między nimi jest to, że X ma Bluetooth, a X Plus go nie ma? Jeśli tak, to jaka będzie realna/odczuwalna różnica w używaniu go na codzień? Zakładając, że będę tam trzymał 2-3 krypto i co miesiąc dorzucał do tych 2-3 dokupione za jakąś określoną ilość PLN.

#ledger #kryptowaluty
  • 10
@Kolczaneiro nie, Ledger Live to taki menedżer do instalowania, aktualizowania apek, zarządzania poszczególnymi kontami i portfel. To sobie instalujesz na kompie czy telefonie, nie wlicza się do pamięci wewnętrznej Ledgera. Apki instalowane na Ledgerze są do obsługi poszczególnych coinow, np. osobna do BTC, osobna do ETH. Możesz zrobić co trzeba i usunąć sobie apkę, potem jak zainstalujesz, to będziesz miał ten sam adres, który jest generowany z seeda.
@Kolczaneiro supported wallets to wszystkie portfele, które służą do obsługi danego krypto trzymanego na Ledgerze (o ile ten token jest w supported crypto assets). Nie wszystkie będą obsługiwane przed Ledger Live, niektóre krypto mają tylko swoje wallety
@Kolczaneiro: nie, wallet to coś, co masz na kompie/telefonie (Ledger Live, Terra Station, Metamask itd.) - nie zużywa to miejsca na Ledgerze, "apka" to kod do obsługi danego coina np. BTC, ETH, LTC - to instalujesz na Ledgerze.

Przykładowo: mam na kompie zainstalowanego MetaMaska, na Ledgerze potrzebuję jeszcze zainstalować apkę ETH, żeby sparować ten portfel i robić na nim jakieś operacje. Równie dobrze też mogę użyć Ledger Live na kompie +