Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont

Zaprojektowałem sobie kuchnię w IKEA Plannerze.
Szafki na dole, i dwa rzędy szafek u góry, pod sam sufit, z tym, że pierwszy rząd ma głębokość 37cm, a drugi 60cm.
Wykonawca twierdzi, że będzie to wyglądało bardzo ciężko szczególnie przy oknie.

1. Czy faktycznie usunąć szafki wiszące po lewej od okna, bo są zbędne i wyglądają ciężko?
2. Czy faktycznie lepiej będzie zrobić górne szafki na głębokość 37cm oba rzędy?

Kuchnia nie jest ogromna.
mam__pytanie - #budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont
...

źródło: comment_1653726464IpeTA8vK3AXYfzUlabHTov.jpg

Pobierz
  • 18
@mam__pytanie: tak, górne szafki powinni być maksymalnie cienkie tylko tam gdzie nie widać boków gdzieś w zagłębieniach rób głębokie. Poza tym wcale dużo nie zyskujesz
Do tego koło okna światło zasłaniać będzie masakra, po lewej cienko a najlepiej bez żadnych szafek, po prawo można głębokie, szafki narożne to i tak porażka lepiej kilka otwartych półek kwestia gustu
@mam__pytanie: na pewno zostawilbym taki układ z prawej strony, a przy oknie jak już dałbym na całą wysokość płytsze szafki. Jak będzie widać głęboki korpus z boku, to faktycznie będzie to ciężko wyglądać.
Na pewno nie wygląda to tak zgrabnie jak na wizualizacji szarej kuchni. W Ikei to jest klocek 62 głęboki i 40 wysoki.
Po lewej od okna nie będzie w ogóle szafek wiszących.
Pytanie jest tylko, czy szafki górne po prawej stronie od okna mają mieć 37 czy 60cm głębokości.
Prostopadła ściana po prawej będzie miała raczej głębokie, bo i tak jest słupek po całości o głębokości 60cm,
@mam__pytanie: te łączenie pierwszego rzędu szafek po prawej od okna z szafkami na ścianie prostopadłej do okna wyglada fatalnie.
Tak, te rozwiązanie jest „ciężkie” ale jak masz duża przestrzeń to nie będzie to razić.
Natomiast jeśli na wizualizacji masz już fronty które chcesz mieć docelowo to ja bym nie robił różnych głębokość bo na białych to słabo wyglada, mi się osobiście podoba jak pierwszy rząd wiszących ma inne fronty niż drugi