Wpis z mikrobloga

@Cecill: Pierwszej nocy po operacji zapuchło mi gardło tak, że nie mogłem oddychać - dostałem steryd. Następnego dnia po operacji podczas podania przeciwbólowych zwykłych dostałem takiego bólu pod prawym okiem, że krzyczałem, żeby mnie zabili, bo nie wytrzymam - dopiero jak podali morfinopochodne cuda, to przeszło. Ostatni posiłek zjadłem 3 maja, a kolejny zjem 3 czerwca. Od tamtej pory piję tylko i wyłącznie białka i gainery.
@Archaniol_Gabriel: Jeżeli nie ma konieczności z powodu jakichś dużych niedogodności lub totalnie oszpecającej wady, to bym tego nie robił. Ja byłem bardzo brzydki, ale nie sądzę, że to w jakiś sposób poprawi mój wygląd, chociaż lekarze twierdzą, że jest dużo lepiej, a wciąż jestem (chyba) opuchnięty - mam nadzieję, że jak to zejdzie, to będzie lepiej. Ogólnie nie czułem nic od oczu w dół. W tej chwili powoli wraca czucie, ale
@Archaniol_Gabriel: musisz iść do ortodonty i on powinien cię jeszcze pokierować do chirurga szczękowo-twarzowego i wspólnie ustalicie plan leczenia. Do samej operacji jeszcze długa droga, o ile w ogóle się będziesz kwalifikował. Jak tak, to jest ona na NFZ w zwykłym szpitalu. Tak przynajmniej wygląda mój proces i z tego co wiem, to jest to standard

@Cecill: lepiej się skonsultuj bo może wcale nie być tak źle jak u mirków
@Bestiariusz: a jak się ogólnie trzymałeś po zabiegu aż do teraz, pomijając że nie możesz jeść? Ciągle jesteś na lekach przeciwbólowych? Masz np. gorączki? Możesz normalnie funkcjonować, czy tylko leżysz w łóżku?
@ToksycznySocjopata: Dziś mam właściwie drugi dzień bez żadnych przeciwbólowych, kilka dni temu zaczęły mnie boleć zęby (a nie kości, które mi cięli, albo rany), ale okazało się, że po prostu oderwały mi się zamki od aparatu i one uciskały zęby - zdjąłem z nich wyciąg (to, co uniemożliwia ruszanie zębami) i jest w porządku.

Na początku byłem ciągle na przeciwbólowych (Nimesil) - jeżeli przestawały działać w nocy, to od razu się
@Bestiariusz: dzięki za obszerną odpowiedź, naprawdę nie brzmi to strasznie. A po ilu dniach od zabiegu wyszedłeś do domu?

Najważniejszym zadaniem od wyjścia ze szpitala jest utrzymanie drożności nosa


Tym to mi humor poprawiłeś :D Właśnie miałem operację przegrody nosowej, ale się teraz cieszę że ją zrobiłem przed operacją szczęki, z tego co mówisz to bez drożnego nosa byłoby kiepsko
@ToksycznySocjopata: Operacja w środę, a wyszedłem w poniedziałek.

Mi kazali się wstrzymać z przegrodą i zrobić ją po zębach (co było słuszne, mając na uwadze fakt, że ta przegroda się skrzywiła jeszcze bardziej i pewnie trzeba by było ją robić drugi raz).

Mogę jeszcze dodać, że pierwszy, JAKIKOLWIEK posiłek po operacji miałem w sobotę, czyli nie przyjmowałem żadnych kalorii przez pełne 3 dni (straciłem łącznie 4kg przez cały pobyt). Przez ten
Mi kazali się wstrzymać z przegrodą i zrobić ją po zębach (co było słuszne, mając na uwadze fakt, że ta przegroda się skrzywiła jeszcze bardziej i pewnie trzeba by było ją robić drugi raz)


@Bestiariusz: też mi to mówili jak jeszcze była u mnie rozważana dwuszczękowa. Wtedy mi nawet mówili, że czasami zmienia się też negatywnie wygląd nosa (obsuwa się w dół albo rozszerza). Przy operacji samego dołu z tego co