Wpis z mikrobloga

Ten wpis jest zakończeniem sprawy sprzed 8 miesięcy: https://www.wykop.pl/wpis/60465837/wczoraj-w-swidnicy-okolo-16-ktos-uszkodzil-znajome/

Jeżeli chodzi o #wykopefekt, to pykło, 2 osoby się odezwały i udało się dojść do tego kto i czym prowadził, sprawa została zgłoszona na policje już wcześniej i zgodnie z radami wykopków było wydzwanianie by sprawę ruszyli, bo ewidentnie pomimo dostarczenia wszystkiego (adresu, auta, rejestracji), nie chcieli ustalić sprawcy.

Cytat:

Właśnie dzwoniłem na policję to z wielkimi pretensjami że w ogóle dzwonie się dowiadywać i że czynności są w toku i oni nie mogą mieć pewności że znajdą bo nie ma świadka który by podał numery, to mówię żeby się nie okazało że za tydzień przyjdzie umorzenie bo przecież są kamery i na pewno coś tam widać, to stwierdził żeby mu niczego nie sugerować i że coś tam na kamerach widać i czynności są w toku i jak coś będzie to poinformują


Finalnie sprawą się zajęli i ustalili kto prowadził.

Cytat

Sprawca stawił się na pierwsze wezwanie, ale musieli coś tam potwierdzić jeszcze w starostwie, wezwali go ponownie i już nie przyszedł, musieli czekać aż minie termin ustawowy i wezwali ponownie, gościu dalej nie przychodzi więc jak minie termin to kierują sprawę do sądu, nagrania, tablice wszystko mają ale nie mogą nic zrobić bo gościu nie przychodzi i trzeba czekać na sąd xD


Finalnie nie stawiał się więcej, sprawa poszła do sądu i po 6 miesiącach zapadł wyrok:
Parafrazując znajomego:

Sąd stwierdził, że kierującym pojazdem był 72 letni dziadek oraz, że prowadził pod wpływem i dokonał 2 kolizji wraz z zagrożeniem w ruchu lądowym. Dostał 800zł grzywny, zakaz prowadzenia na 6 miesięcy i koszta sadowe xD


Poza tym udało się odzyskać kwotę za naprawę auta z dość niewielką nawiązką.

Dziękuję za plusy i zaangażowanie. Teraz tylko wszystkich zawołać...

#csiwykop #wykopefekt #motoryzacja #auto #swidnica #wroclaw #dolnyslask
  • 42
@niepodszywamsiepodbiauka: Miałem kolizję na początku listopada 2021. Koleś wjechał mi w błotnik i się nie zatrzymał. Jeździłem za nim przez pół Wrocławia, wreszcie się zatrzymał i powiedział że ma to w dupie i jedzie dalej.

Sprawa zgłoszona na policję
Policja ustala sprawcę po rejestracji GD więc sprawa przekazana do Gdańska.
Okazuje się że samochód jest w leasingu.
Policja występuje do leasingodawcy o podanie danych kierowcy - dostają odmowę bo pojazd należy
@niepodszywamsiepodbiauka nie ogarniam czemu w tym kraju jak jest popełnione przestępstwo które zostało uwiecznione na kamerze, nie wrzuca tego do sieci, żeby ludzie mogli pomóc? Jak jest twarz to niby nie można, ale samochód nagrany już można udostępniać.
@niepodszywamsiepodbiauka:

To jest #!$%@? żart, żeby te pieprzone łajzy za biurkiem się tak ociągały mając nawet wszystko na tacy. Byleby tylko prikaz dostali kogo karać i lecą się popisać władzą. W takich sytuacjach właśnie ewidentnie wychodzi, dla kogo oni są i to na pewno nie są dla obywateli. Za takie pieniądze jak płacimy w podatkach to powinni grzecznie się wszystkim zająć i samemu sobie ku*wa wszystko ustalać.