Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, wykopki, lurkuje tu z wami już 11 lat. Rzeczy które tu widziałem i przeczytałem sprawiły, że świat już nigdy nie będzie taki sam.

Nie zawracałem wam za bardzo dupy, ale teraz chyba muszę.

Moja przyjaciółkę zbiera hajs na operacje, bo w kraju z kartonu jak chcesz się skutecznie leczyć to trzeba płacić.

Emilka w wolnych chwilach piecze zajebiste torty i ciasteczka - teraz przez chorobę jest to trudniejsze ale daje rade :D

Facebook.com/BezikCake

Wykop ma mega moc a kwota do zebrania nie jest wielka, więc wierzę że nasze zbiorowe #!$%@? da radę. #wykoppomaga #wykopefekt

Tu link do zbiórki:
https://www.siepomaga.pl/emilia-zygadlo

A dla wszystkich Mireczków i Mirabelek plusujacych i wpłacających mam #rozdajo

30 czerwca wylosuje plusujacych, do zgarnięcia trochę cyfrowych wersji gier:
-This War of Mine
-Spyro Reignited Trilogy
-The Long Dark
-Amnesia: Rebirth
-Ghostrunner
-Destroy all humans
-Mass Effect Legendary Edition

Jeżeli będziecie wspierać Emilkę, wpisujcie #mirko mordeczki. W gratisie kot Mirek drzemie w doniczce
Elthan - Słuchajcie, wykopki, lurkuje tu z wami już 11 lat. Rzeczy które tu widziałem...

źródło: comment_1654338513e1ptwF41Wuhj9LrA5TlshP.jpg

Pobierz
  • 16
@Elthan: ona nie ma ubezpieczenia? Sama się zmagam z endometriozą, nawet w tym roku byłam w szpitalu i miałam operację i nie musiałam płacić ani grosza. Miesiąc po operacji dostałam tabletki, które mam brać do końca życia, chyba że mi to wróci, to wtedy mnie wysterylizują, również bezpłatnie (tak mi lekarz przekazał). Nie pytam złośliwie, po prostu mnie to dziwi że ktoś zbiera hajs na leczenie tego cholerstwa, skoro ewidentnie można
@Sandrinia zależy od typu i lokalizacji i skomplikowania operacji. Część jest refundowana, ale niestety w przypadku Emilki jest hardkorowo i NFZ nie chce pokryć tego przypadku
@Elthan: przecież laparotomia i laparoskopia są na NFZ, dodatkowo wedle swojego przypadku, który opisała w zbiórce, to sytuacja jest nieciekawa i powinna mieć to wycięte jak najszybciej, zresztą sama wiem jaki to potworny ból bo miałam to gówno wielkości piłki tenisowej i cudem załapałam się na nie złośliwą zmianę nowotworową. Nie wierzę po prostu, że lekarze dali jej termin na rok, skoro nawet mnie wcisnęli do szpitala na siłę, bo prawdopodobnie
@Sandrinia pierwotnie operacja była zaplanowana na koniec lipca. Wczoraj dostaliśmy info, że została przełożona na końcówkę czerwca. Czekamy aż siępomaga zmkeni opis.

Także realnie mamy niecałe 3 tygodnie na zebranie kasy. Jak się nie uda to kolejny termin proponowany jest na koniec sierpnia.

Kasa nie jest jakaś ogromną. Ludzie zbierają setki tysięcy - największym problemem jest krótki czas, bo Emilka ledwo chodzi (a jest dwójka dzieciaków na pokładzie.

Rok trwała diagnoza -
@Sandrinia: no właśnie 15 lat temu, czy w sumie już 18 wielu lekarzy miała nikła wiedzę o Endo, ja nawrotów w sumie nie mam, okresy bezbolesne (choć jak mi mięśnie dna miednicy troszkę się "zjebia" to wtedy boli, ale to ogarniam u fizjo), a na antykoncepcję zawsze źle reagowałam i nie bardzo chce się tym faszerować ogólnie. Liczę, że może mi to cudownie nie nawróci po takim czasie, ale rozważę
@Elthan: dziwne to dla mnie bardzo. Tym bardziej, że sama byłam w takim stanie, że już prawie nie mogłam chodzić, ból miałam stale i codziennie. Lekarz zrobił wszystko, po prostu wszystko, abym jak najszybciej dostała się na ginekologiczny i miała operację. Wątpię, czy inny lekarz by nie zrobił tego samego w jej wypadku, szczególnie że zabieg jak najbardziej jest na NFZ. Nie chcę tu niczego sugerować, przepraszam, ale jestem podejrzliwa, bo
@Sandrinia Tylko chciałbym powiedzieć, że siepomaga weryfikuje zasadność zbiórki, a hajs nie trafia do zbierającego. Środki są przelewane na konto podmiotu który taki zabieg wykonuje.

Ale wrócę z dokładnym info :)
@MattheoPL w sumie nikt z wykopu nie wpłacił, a przynajmniej nie pisał, że jest z wykopu. Hajs uzbierany, operacja się udała, wszystko spoko.

No ale obiecane to obiecane. Zrobię losowanko wieczorem bo zapomniałem o tym z tego wszystkiego.