Wpis z mikrobloga

Jeśli facet zarabia dwa razy więcej niż jego partnerka, to automatycznie daje mu to prawo do odpoczywania po pracy i zwalania obowiązków domowych na kobietę oraz uprawnia go do kupowania sobie jakichś rzeczy np związanych z jego pasjami i smakołyków, jednocześnie do zabraniania swojej partnerce kupowania sobie dla siebie samej np ubrań i kosmetyków (bo przecież dzielą wydatki domowe i rachunki na pół)?
Ciekawi mnie wasza opinia :)

#pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 38
@uberGoy: właśnie nie wiem, ja uważam że nie ma to znaczenia, ale ciekawa jestem, czy są ludzie, którzy uważają inaczej, co nimi kieruje, ile ich jest, jaka jest tendencja w społeczeństwie, czy kobiety myślą tak samo itp

Bardziej traktuję to jako badanie "socjologiczne" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli facet zarabia dwa razy więcej niż jego partnerka, to automatycznie daje mu to prawo do odpoczywania po pracy i zwalania obowiązków domowych na kobietę oraz uprawnia go do kupowania sobie jakichś rzeczy np związanych z jego pasjami i smakołyków, jednocześnie do zabraniania swojej partnerce kupowania sobie dla siebie samej np ubrań i kosmetyków (bo przecież dzielą wydatki domowe i rachunki na pół)?

Ciekawi mnie wasza opinia :)


@AlienFromWenus: Jest różnica
@AlienFromWenus: Ja zarabiam 40k, partnerka 3,5k. Budżet jest dzielony na jej kieszonkowe (to co zarabia), opłaty, kredyty, oszczędności. Co miesiąc ustalamy czy coś do domu nie kupujemy i na to odkładamy. Mamy też miesięczny budżet na niespodziewane wydatki, na które odkładamy. Ona opłaca ze swoich swoje zachcianki, swoje paliwo, jedzenie czasami jak pójdzie do sklepu. Jeśli jej brakuje to bierze ze wspólnego konta lub jej dodatkowo przelewam. Oporuje ją przed zakupami
@AlienFromWenus: no tak, ale jedno wynika z drugiego. Nie powinien się wkurzać że nie jesteś w formie. Powinien się wkurzać jeśli nic z tym nie robisz. Powinien też rozumieć że masz słabszy organizm. Mówiłaś mu o tym?