Wpis z mikrobloga

Sebuś zaczyna odlatywać podobnie jak Hamilton, tylko że zamiast czarnych chce wciskać tęczowych. Dlaczego z orientacji seksualnej robimy takie wielkie halo? Co to znaczy że f1 jest gotowa na kierowcę geja? To wcześniej nie była? Sebuś, tu się ścigają najlepsi kierowcy świata i gówno mnie to obchodzi czy ten najlepszy kierowca świata okaże się być czarny, tęczowy, niebieski, lubiący wąchać klej czy kolekcjonować obcięte paźnokcie. To nie ma żadnego znaczenia, znaczenie ma to jak umiesz kręcić kierownicą i na tym radziłbym się skupić bo coraz gorzej ci to ostatnio wychodzi.
#f1
Pobierz
źródło: comment_1654776461m2LxIbS9F6ONAf241fIeu3.jpg
  • 39
mnie


@cinu4: no Ciebie to może i tak ale niestety wiele osób ma inne podejście do homoseksualizmu

Dlaczego z orientacji seksualnej robimy takie wielkie halo?


No właśnie, dlaczego na świecie jest tyle homofobii i dlaczego są ludzie którzy ignorują ten problem "bo ich osobiście orientacja kierowcy nie interesuje"? To drugie to jest myślenie życzeniowe, w stylu jak zamknę oczy to problemu nie ma.
@cinu4: Przepraszam bardzo, ale co to jest za #!$%@? "F1 jest gotowa na kierowcę geja" - no #!$%@? jak to w ogóle brzmi. Sami sobie kreują jakieś bariery i tworzą problemy. Kogo to interesuje czy X kierowca jest gejem, czy nie jest? Kto normalny się tym przejmuje? Znajdzie się w F1 tylko dlatego, że będzie miał UMIEJĘTNOŚCI.

pośrednio słyszałem


A ja pośrednio słyszałem Sebastianku, że czas już #!$%@?ć z tej F1.
taki Sebuś chce żeby geje mieli większą szansę na dostanie się do f1 tylko dlatego że są gejami


@cinu4: masz jakiś cytat to potwierdzający?

a może tak oddzielmy profesjonalny sport od ideologii czy problemów społecznych i przestańmy szufladkować ludzi.


to stwierdzenie zakłada, że kierowca-gej nie spotkałby się na swojej drodze do F1 z większymi trudnościami niż hetero-kierowca z tym samym talentem. Jest to dość naiwne podejście.
@cinu4: raczej w drugą stronę, zwłaszcza gdy jeszcze jako nastolatek ścigałby się w kartingu. Mnóstwo osób próbowało by takiemu siąść na psychice. Producenci samochodów mają sporą strefę zbytu także w krajach gdzie homofobia jest dużo ostrzejsza i powszechniejsza niż w bańce w której żyjesz.

@tumialemdaclogin trochę w paranoi żyjesz, gdzie Vettel cokolwiek wspomniał o jakiś parytetach?
@Brzychczy: no nie wspomniał, ale można odebrać to jako podprogowy przekaz że F1 potrzebuje tego geja. Żeby nie było to nawet popierałem inicjatywę jego i Lewisa gdzie w krajach arabskich mieli tęczowe kaski czy koszulki. Ale też nie idźmy w drugą stronę przepychania na siłę kogoś tylko ze względu na jego orientacje.

Myślę że w obecnych czasach szczególnie na zachodzie gej nie jest niczym wyjątkowym i nikt by takiego nie rzucał
Ale też nie idźmy w drugą stronę przepychania na siłę kogoś tylko ze względu na jego orientacje.


@tumialemdaclogin: no to czemu się tego na siłę doszukujesz w jego wypowiedzi? Bycie na coś gotowym a potrzebowanie czegoś to dwie różne rzeczy a z jakiegoś powodu doszukujesz się tu podprogowego przekazu.

to już nie lata 50


Czyli zgadzasz się z Vettelem że F1 jest gotowa na kierowcę-geja ale na siłę próbujesz się doszukiwać
@Brzychczy: może trochę przesadzam akurat z Vettelem, ale też widzę do czego świat zmierza gdzie na siłę zaczyna upychać się osoby ze względu na ich orientację czy rasę, chociażby przykład głupiego netflixa, myslisz że za x lat taki sam los nie zacznie spotykać sportów?

Powiedzmy że się zgadzam ale też nie widzę potrzeby robienia dodatkowych przywilejów dla różnych grup.
też widzę do czego świat zmierza gdzie na siłę zaczyna upychać się osoby ze względu na ich orientację czy rasę


@tumialemdaclogin: ciężko się opierać na Twojej ocenie dokąd zmierza świat albo ocenie @cinu4 skoro w normalnej, wyważonej wypowiedzi Vettela doszukujecie się "odlatywania", "podprogowego przekazu" albo "chęci żeby geje mieli większą szansę na dostanie się do f1 tylko dlatego że są gejami"

Jeśli Wy w tej wypowiedzi znaleźliście takie rzeczy, to macie
@cinu4: to, że kibice i sponsorzy dalej będą dawać kasę. Nawet jak gość jest gejem. Cieszę się, że dla Ciebie jest to obojętne i teraz zaczyna to być obojetne też sponsorom i kibicom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cinu4: paluszek jest cienki na torze, to szuka atencji. Tak jak oponeo, jego czas się wkrótce skończy i mam nadzieję każdy szanujący się kierowca będzie na takie kocopoły patrzył z politowaniem i chłodnym uśmieszkiem.

Gówno mnie obchodzi, jacy są ci faceci prywatnie. Interesuje mnie to, ile potrafią wycisnąć ze swojego auta. W czasie wolnym mogą mieć harem, być krysznowcami, realizować się jako pop, nurek, pilotować samolot, #!$%@? mnie to interesuje. Jest
@korin_: no właśnie odwrotnie. Sponsorom zaczyna to nie być obojętne i bedą faworyzowac takich ludzi.


@cinu4: No i ile to bedzie trwać. Będzie pierwszy odważny. Bycie gejem przestanie być modne za parę lat. Zostały tylko sporty "prawdziwych mężczyzn". Dla reszty bycie gejem to już norma każdy kogoś zna i ma prawdziwy obraz tego jak to wygląda