Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemrod: hmm... Albo ja głupi jestem... Na jakiej zasadzie działają loty samolotem "Zero-G"? Ze pasazerowie znajdują się w stanie nieważkości względem samolotu. Zatem jeśli winda będzie jechała w dół, a gość podskoczy to czy czasem podłoga winda nie będzie odjeżdżała "szybciej" względem człowieka?

Na tym filmiku gość podskoczył gdy podłoga była w położeniu 0, a opadał tylko była w położeniu 0+∆d, gdzie ∆d to droga jaką winda przebyła w czasie gdy
@staryhaliny: Jeśli winda jedzie ze stałą prędkością (lub pociąg, samolot) to nie ma żadnej różnicy, czy skaczesz w pociągu, samolocie, czy windzie. Różnica by była, gdyby to przyspieszało. Te samoloty robią taką odwróconą parabolę - przez większość lotu masz normalne 1 G, przez 20 sekund zwiększone, a potem przez 20 s masz 0 G (potem znowu zwiększone). Z windą miałbyś rację, gdyby ona akurat zwalniała bądź przyspieszała.[Zapominasz, że chłop też miał
Jeśli chcesz to przetestować, to zrób w górę w pociągu/autobusie, gdy jedzie ze stałą prędkością (lub skok w dal w obie strony). Nawet kiedyś byłem świadkiem, gdy młodzież licealna to robiła, tylko kompletnie nie rozumieli, dlaczego im ten pociąg nie uciekł spod nóg.


@Nemrod: Jakoś w poziomie łatwiej mi to zrozumieć niż w pionie ;)))