Wpis z mikrobloga

Wypowiedział te dwa zdania (nieco zmanipulowane przeze mnie) dosłownie w przeciągu jednej minuty. Ha tfu na ryj takim typom.

Z tego co mówi to on jest albo:

- skrajnym kretynem: bo tak jak socjaliści wierzą w to że jeśli rozdamy wszystkim dużo pieniędzy to wszyscy będą bogaci i szczęśliwi — tak on wierzy że jeśli wszyscy kupią mieszkania na wynajem to całe społeczeństwo będzie mieć wspaniały i ogromny dochód pasywny.

- bezwzględnym #!$%@?, który namawia do jeszcze większego rozwarstwienia społecznego, tak aby biednych ludzi było stać już właśnie tylko na te 17 metrów, o których sam powiedział — bo wszystkie mieszkania będą należeć do grubasów takich jak on

#nieruchomosci #kanalsportowy
PeterGosling - Wypowiedział te dwa zdania (nieco zmanipulowane przeze mnie) dosłownie...

źródło: comment_1655199854TpYkYTR97tpP12XANjGqvy.jpg

Pobierz
  • 12
@PeterGosling
W Polsce jest regres naturalny rzędu 100-200tys ludzi rocznie.
1.8mln mieszkań/domów to pustostany, w których nikt nie używa prądu.
12% powierzchni biurowych jest nieużywanych.
800tys mieszkań aktualnie jest w budowie

A ten kuglarz będzie coś gadał o cenie złota do dolara XD Jeśli do polski nie emigrują miliony ludzi to za 10-15lat mieszkania będą jak galerie handlowe w USA - puste i zaniedbane. Szczególnie osiedla deweloperskie, które są budowane jedne na
@kaaban: Na innym kanale wszystcy mnie znowu przekonują, że za granicą jesteś w stanie godnie zarobić, wynając mieszkanie, zyc i zwiedzać a w Polsce nie. Ale #!$%@?ąc od tego: Jeśli w PL nie stać mnie na własne lokum tak samo jak za granicą to może jednak lepiej żyć i korzystać z życia za granicą
@maryjuszpitagoras: Różnica jest taka, że w Polsce nadal masz taką możliwość, natomiast zagranica po prostu nie masz żadnych szans

Dodatkowo nie wiem gdzie i kto tak cie przekonuje, bo jest jeszcze jeden problem - zagranica najem nie wygląda jak w Polsce, że dzwonisz z ogłoszenia, oglądasz, podpisujesz umowę i na drugi dzień mieszkasz. Są castingi, tysiąc wymogów co możesz czego nie możesz. Z dupy kaucje. Okazanie źródła dochodów i umowy. List
@maryjuszpitagoras wszystko zależy o jakiej "zagranicy" mówimy. Jak mówimy o Hiszpanii czy innym kraju na poziomie gospodarczym Polski to może być ciężko. 2018r dom 4 sypialnie, salon i łazienka oraz bardzo duża kuchnia w Leeds. Placililismy ze znajomymi łącznie 600f plus bodajże rachunek za prąd. Gdzie minimalna wynosiła ok 1200f netto . Gdzie w jednym z największych miast w Polsce wynajmiesz dom za pół minimalnej? Toż w Kielcach za 1200zl ciężko znaleźć
@maryjuszpitagoras wszystko zależy o jakiej "zagranicy" mówimy. Jak mówimy o Hiszpanii czy innym kraju na poziomie gospodarczym Polski to może być ciężko. 2018r dom 4 sypialnie, salon i łazienka oraz bardzo duża kuchnia w Leeds. Placililismy ze znajomymi łącznie 600f plus bodajże rachunek za prąd. Gdzie minimalna wynosiła ok 1200f netto . Gdzie w jednym z największych miast w Polsce wynajmiesz dom za pół minimalnej? Toż w Kielcach za 1200zl ciężko znaleźć
@kaaban
No to trudno. Pozostaje siedzieć na wynajmie 30 paru m2 za 1900zl. Ale na całe szczęście w "#!$%@?" budownictwie. Za to ze ścianami z tektury, żeby integrować sąsiadów poprzez wzajemne uczestniczenie w życiu domowników :)