Wpis z mikrobloga

Jak mnie rozwala głupota i roszczeniowość tej patologii z #nieruchomosci . Te płacze, że ich nie stać na #mieszkanie bo to pół bańki albo wynajem 2k.
Bo oczywiście wszyscy muszą mieszkać w centrum miasta wojewodzkiego i do pracy to 10 min na piechotę, a w sumie to i tak najlepiej jakby wozili od drzwi do drzwi ()
Tymczasem nikt nie patrzy na mniejsze gminy wokół takich miast. Często dobrze skomunikowane z dużymi miastami albo własną specjalna strefą ekonomiczna. Z całą potrzebna infrastruktura, dość zadbane i z cenami o połowę niższymi.
Ale nie. Ja to MUSZE w centrum wojewodzkiego. Bo inaczej to UJ a nie życie. Choć i tak to życie sprowadza się najczęściej do tego, że idzie jeden z drugim do zabki po piwo i wraca przed komputer.
Tymczasem na yt coraz więcej filmików Ukraincow - "o patrzcie tylko 15 tys mieszkańców a wszystko tu mają, nie trzeba nigdzie jeździć, a jakie zadbane i do tego do Krakowa/Wrocławia/Poznania tylko 30 min...a nawet na miejscu są zakłady. A mieszkania jakie tanie- za połowę ceny! "
Trochę mi was żal.
Na wojewodzkie was nigdy nie będzie stać choćbyście nie wiem ile płakali i ile wyciągali łapy po komunałki budowane za cudze, a tam gdzie da się wygodnie i tanio żyć to czuje niedługo powykupuja emigranci. Bo przecież wielki pan nie będzie mieszkał w jakiejś dziurze xd I zostanie wam tylko płacz na tagu ¯_(ツ)_/¯
#takaprawda
  • 45
@WiesniakzPowolania kupuje dom w mieście powiatowym 25 minut drogi od Rzeszowa. Niby jest wszystko co ja potrzebuję - przedszkola/szkoły, sklepy spożywcze, ale już trudniej z lekarzami specjalistami.
Za dom 250m2 dam ponad 800k, a nie 1.3 mln, dwa, to przynajmniej mniejsze korki w mieście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WiesniakzPowolania: nie wiem czy wszędzie jest tam samo... Weźmy taki Szczecin, tutaj w okolicy nic nie ma (°°
Jakieś wiochy, poniemiecka zabudowa gospodarczą, trochę nowszej kostki i potem już nowe szeregowe kurniki za miliony.
@WiesniakzPowolania bo mają inne oczekiwania. Uciekają z kraju 2x biedniejszego od Białorusi, zniszczonego wojną. Dla nich dach nad głową bez latających bomb to już awans i chcą pracować i się za cks wyżywić. Tutaj na takich mówi się przegrywa tyrajacy u Janusza
@WiesniakzPowolania: Dokładnie. Niech śmieciarze, nauczyciele, pielęgniarki, tramwajarze, pracownicy socjalni, kasjerzy i inne karaluchy wyjadą mieszkać poza granicami miasta wojewódzkiego i dojeżdżają. Jak sobie ogarną po swojej robocie dodatkowe zajęcie jako pracę w Uberze, to może jeszcze coś na dojazdach zarobią żeby mieli na weekendowe szkolenia z JS'a. W mieście wojewódzkim powinni mieszkać wyłącznie programiści, dyrektorowie, glazurnicy15k, stomatolodzy i reszta normalnych ludzi. That cannons slow market.
@ZiobroTyPrzestan: ja bym po prostu chciał żeby w centrum największych polskich metropolii nie było zachlanych karaluchów na bezrobociu w mieszkaniach komunalnych którzy ostatni czynsz zapłacili w 1991 a których dzieci zostały zabrane decyzją sądu. To też ze mnie czyni takiego okropnego kapitalistę? Bo takich mieszkań w samym centrum Wrocławia masz setki. Oni też muszą koniecznie żyć 10 minut pieszo od ratusza?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@WiesniakzPowolania: Ludzie pokupowali za duże mieszkania w stosunku do tego, na co ich stać - ale że nikt nie chce dojeżdżać do pracy ponad pół godziny, to trudno się dziwić, bo to wegetacja, a nie życie. W wiochach wokół Gdańska też jest drogo. W pół godziny to nawet z osiedla na południu Gdańska nie wyjdziesz. W typowych godzinach jazdy do pracy godzinę zajmuje samo wydostanie się stąd + potem trzeba się
@motokate: Pol godziny to jedziesz przez sam Straszyn :D, a na kowalach to jeszcze gorzej.

@WiesniakzPowolania: I wlasnie tak ludzie zaczeli myslec. Po co kupowac za 10k, jak mozna na przedmiesciach za 5k-6k. Wynik? Korki na obwodnicy poludniowej, polnocnej. Kolei brak (choc bedzie w przyszlosci). Transportu miejskiego brak (Jest tylko PKS). A co sie dzieje w centrum Gdanska, Gdyni. Puste mieszkania doslownie. Postawili taki jeden nowy blok kolo Medisona, z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@WiesniakzPowolania: to, że te wzrosty cen są szalenie napompowane wszędzie, więc twoja logika o kant dupy. 32 metry to klitka, jak chcesz mieszkanie, gdzie może normalnie żyć rodzina z dzieckiem, to i tak minimum pół bańki nawet w #!$%@? dolnym. Popatrz sobie na ten wykres - idealnie widać, kiedy dostęp do kredytu był bardzo łatwy i jak mocno ten fakt pompował wzrost cen, a co się działo, kiedy kredytowanie było ograniczone.
Pobierz Pieczarka - @WiesniakzPowolania: to, że te wzrosty cen są szalenie napompowane wszędz...
źródło: comment_1655541656HjeRNatviic6vSYgAeq6m7.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@WiesniakzPowolania: Jak się wyprowadzisz od mamy i okaże się, że prócz dojazdu do pracy trzeba też coś na mieście załatwić, dzieciaki odstawić do przedszkola, mieszkanie ogarnąć i pojechać do lekarza (i wszystko to też dojazd z zadupia, co wydłuża czas) to zobaczysz, że strata 2h dziennie na dojazd do pracy to tragedia. O kosztach paliwa już nie wspominając.