Wpis z mikrobloga

@krupkka: chciałem się przenieść na xtb bo siedzę na revolucie ale tam limity i mały się dla mnie zrobił a tu widzę muszę jeszcze się zastanowić bo AMZN w USA $106.22 a xtb zamknięcie $105.59
@astri: xtb ma zaletę, że jest tanie, nieskomplikowane, ma dość dużą ofertę i konto demo. ale coś za coś: dziwne spraedy, znikające spółki, pozycje close only, brak dywidendy w akcjach(przeliczają na gotówkę), dziwne zachowania kontraktów cfd. Większej gotówki bym im raczej nie powierzał.
@krupkka: a o tych znikających spółkach to nie wiedziałem a co wtedy dzieje się z akcjami danej spółki która "znika" a której akcje posiadam? na revolut miałem kilka zablokowanych tzn. mogłem akcje tylko sprzedać, kupić już nie bo revolut uznał, że są one podatne na manipulowanie i zwykły użytkownik ich nie widzi już a ja jako, że posiadam to mogę tylko sprzedać
@astri: dzisiaj spółka jest a jutro nie możesz jej już znaleźć. jesli sobie ją obserwujesz i czekasz na dogodny moment wejścia lub po prostu okazję to klops, kupić nie możesz. jeśli masz już tą znikającą pozycję to zostaje close only i nie możesz dobierać i np. wyrównywać ceny. to nie jest poważny broker bo widać, że sprzedaje syntetyki i to z drugiej ręki bo zawsze się tłumaczą swoim brokerem za granicą.