Wpis z mikrobloga

Mieliście obowiązkowy egzamin wewnętrzny praktyczny w szkole jazdy po zakończeniu kursu? Tak się zastanawiam. Zdałem egzamin teoretyczny w Wordzie przed zapisaniem do szkoły jazdy i nie wiem jak to wygląda. Muszę to zaliczyć, żeby zgłosić się na właściwy egzamin państwowy?

#prawojazdy #pytanie #gownowpis
  • 8
@niochland sorry, przez przypadek usunął mi się Twój wpis. Wydaje mi się, że nie powinno być czegoś takiego jak wewnętrzny praktyczny bo co człowiek zrobi jeden błąd i ma płacić do skutku? Skoro przejeździł już 30 godzin i co nieco potrafi, ale nie ma jeszcze tej powtarzalności to powinien mieć prawo do podejścia do egzaminu państwowego.
sorry, przez przypadek usunął mi się Twój wpis.


@nocgrudniowa: kurde już myślałem że moderator usunął xD

A co do sensu czy jego braku wewnętrznego egzaminu - poniekąd rozumiem sens. W TEORII uczysz się tak długo aż sie nie nauczysz. Jak ktoś po 40h nadal robi ogromne błędy to hmm... Niech jeszcze pojeździ 5, 10, 15, 20 godzin... Albo najlepiej nie ma prawa jazdy

No ale w praktyce może wyjść tak jak
@niochland: Imo wewn egzaminy to głupota sama w sobie, bo to nic nie daje i jest żyłą złota dla OSK, bo trzepią na tym nie małą kasę, a wewn nic Ci nie dają to państwowe upoważniają Cie później do kierowania pojazdami, a OSK powinno na kursie się postarać jak najlepiej przygotować kursanta do egzaminu w Wordzie¯\_(ツ)_/¯
Wydaje mi się, że nie powinno być czegoś takiego jak wewnętrzny praktyczny bo co człowiek zrobi jeden błąd i ma płacić do skutku?


@nocgrudniowa: na egzaminie można zrobić masę błędów a wynik dalej będzie pozytywny. Egzaminy wewnętrzne są obowiązkowe.

Imo wewn egzaminy to głupota sama w sobie, bo to nic nie daje


@userrrr: jeśli jest przeprowadzony rzetelnie to daje bardzo dużo. Osoba egzaminowania może zobaczyć jak samodzielnie daje sobie radę.