Wpis z mikrobloga

Hej Mirki jakim cudem nagle mój kredyt hipoteczny na Wibor3M został zaktualizowany na oprocentowanie 9,11 procent jak było 6,72 i jest oficjalnie. To jest ok bo już nie wiem co się tutaj #!$%@?. #mbank wy normalni tam jesteście?
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@netevil: no jak nie beit jak wziąłeś kredyt i nie wiesz jak liczą oprocentowanie. W umowie powinieneś mieć też kiedy robią odczyt wiboru na kolejne 3 miesiące. Jeśli masz obecnie 9,11 a marże 2,5 to musieli robić odczyt wiboru 1 czerwca kiedy był 6,61 i ten WIBOR obowiązuje na kolejne 3 miesiące.
@Arkadio88 no ze robią odczyt i kiedy robią to wiem. Zastanawia mnie tylko fakt ze od momentu kiedy rekalkulowali kredyt w oparciu o WIBOR takiego skoku nie było a nagle sru.
@netevil tak więc szczerze stary to nie bait poprostu szukam informacji jak nagle rata mogła tak wzrosnąć gdzie od początku podnoszenia stop procentowych owszem rosła ale nie tak skokowo. Przewertowalem umowę i chyba już wiem co i jak. Dzięki za odpowiedź:) dzięki Bogu że się trochę ogarnolem i w lipcu uciekam na stałe no stracę na tym jeżeli chodzi o kapitał ale mimo wszystko 6,35 to nie 9,11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@netevil: brzmi jakbyś siedział w piwnicy bez dostępu do wiadomości przez ostatnie pół roku. WIBOR sukcesywnie rośnie przez podnoszenie stop procentowych prze NBP, tak średnio to jakieś 2,5 procenta na 3 miesiące.