Wpis z mikrobloga

@aegispolis
@iAmTS
@niochland mam nadzieję, że dożyje czasów, gdzie będzie można mówić, że jest się dumnym z danego koloru skóry i nikt nie będzie traktował to jako hasła rasistowskiego. Oczywiście pomijając ten symbol, mówię o samym powiedzeniu "jestem dumny, że jestem biały", no bo czemu by nie?
jakaś nowa narracja wjeżdża widzę, polacy to nie są biali xD


@MaszBaboTalerz: nie taka nowa, co najmniej parusetletnia, Polacy nigdy nie byli uznawani za białych przez nikogo poza słowiańskimi białymi suprematystami. zawsze byliśmy kolorowi według wszelkich rasistowskich klasyfikacji. a według biologii, czyli takiej już nauki ścisłej, a nie społecznej, to rasy w gatunku ludzkim nie występują, pozdrawiam.

@ananasowy https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rasa_cz%C5%82owieka Wiki mówi coś innego, pozdrawiam.
@uriel_ck: bo nie ma z czego. Inherentnie nie ma z czego być dumnym z danego koloru. Nie chodzi o to, ze ktoś jest dumny bo jest czarny i koniec. Ktoś jest dumny bo jest czarny i jego przodkowie literalnie walczyli o życie w wojnie z rasistowskim państwem.

Tak jak #!$%@? duma z bycia Polakiem opiera się na dokonaniach polaków. Duma z bycia czarnoskórym stoi w reakcji do rasizmu i działań białych.
@iAmTS: @uriel_ck: Można na tysiąc sposobów powiedzieć, ze jest się dumnym z dokonań jakiejś grupy do której należymy, ale trzeba wiedziec tez o negatywnym bagażu i o tym, ze im większa grupa tym więcej syfu. Więc wolę powiedzieć, ze jestem dumnym mazowszaninem niż Polakiem, dumnym Warszawiakiem niż słowianinem etc.

Oczywiście bliżej jest do dokonań Polaków czy słowian niż białych, ale tez nie tak blisko. Może do dokonań Warszawiaków jak dziadkowie
@hadesPL rasizm w Polsce jest karalny, powyższe logo nie jest w Polsce nawet zakazane, za to w Niemczech już tak, tyle że żyjemy w Polsce

Podsumowując powyższe logo nie jest rasistowskie, nie chce wyjść inaczej
@hadesPL: nie wiem jakie fikoły trzeba robić, by krzyż celtycki z napisem white pride nie uważać za rasistowski, skoro to literalnie jedno z najpopularniejszych haseł i symboli ruchu neonazistowskiego. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby tam był sam krzyż celtycki, że może jakiś zagubiony Celt lub neopoganin go namalował.


@Brazylia: Bez kontekstu gowno znaczy. Wyobraz sobie ten symbol trzymany na transparencie przez bialego czlowieka oraz w drugim przypadku przez murzyna. Kontekst sie