Wpis z mikrobloga

Poszukiwania smartfona idealnego właśnie dobiegły końca, przebrnąłem przez:
#samsung S21FE - poszedł w odstawkę po 3 miesiącach, ogólnie zbyt cukierkowy i miało się wrażenie ociężałości działania, dziwne bugi typu wykrywanie wilgoci w porcie USB mimo jej braku, słaba bateria i mimo powszechnych opinii w sieci dość kiepski aparat.
Xiaomi 12X - użytkowałem miesiąc, ogólnie ku mojemu zdziwieniu naprawdę super solidny telefon, działa jak błyskawica, aparat świetny, wykonanie, wyświetlacz no wszystko TOP. Niestety w ostateczności jakoś MIUI mnie zniechęciło, skanowanie aplikacji po pobraniu i wyświetlanie przy tym reklam itp. Oddałem narzeczonej, jest zachwycona, więc jak ktoś lubi MIUI to polecam.

I teraz nadszedł czas na Pixela 6: strzał w dziesiątke, płynność działania, aparat, głośniki i sam ciężki do opisania "user-experience) jest na doskonałym poziomie. To właśnie z tym telefonem postanowiłem pozostać na dłużej.
Jedynymi rzeczami do których można się przyczepić to: wygląd (dość szerokie ramki jak na 2022 rok) oraz słabo działający czytnik linii papilarnych w porównaniu do konkurencji.

#googlepixel #pixel6 #pixel #xiaomi #smartfon #smartfony
  • 14
słabo działający czytnik linii papilarnych


@choosewisely: słabo to delikatne określenie. Już się nauczyłem, że jak mi się spieszy to muszę po prostu wklepać pin bo nie ma co liczyć na czytnik xd
@choosewisely: 5 razy zeskanowany bo więcej się nie da xD Próbowałem też 3 różnych szkieł ochronnych, niewiele to zmienia. Najlepiej działa bez, ale jakąś ochronę wolę mieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pawello987: nie przeszkadza, wifi calling nigdy nie używałem mimo że miałem tą opcję na poprzednim telefonie, jakość rozmów jest spoko bez volte. Cyrk natomiast zacznie się gdy wyłącza u nas 2g i 3g co już ponoć Orange chyba robi, wtedy ten telefon nie będzie mógł dzwonić w Polsce chyba że Google lub operatorzy nas w końcu uwolnią XD