Wpis z mikrobloga

orientuje się ktoś jak wygląda ubezpieczanie auta (samo OC) na cudze zniżki? miałem tak kiedyś z ojcem, że był współwłaścicielem i chyba Hestia honorowała w całości jego zniżki i zamiast płacić 2,5k płaciłem 1/4 tego bo dodatkowo nie robili zwyżek za mnie.

i teraz chcę ze starszym braciakiem podobny myk zrobić ze współwłasnością, jak to się ma do procentowego udziału w tej współwłasności? muszę dopisać braciaka do auta 50-50 czy mogę mu dać udział w aucie 5% i jakiś ubezpieczyciel mi te jego zniżki wtedy uwzględni
#ubezpieczenieoc #ubezpieczenia
  • 10
mogę mu dać udział w aucie 5%


@affairz: tak.
Każde TU za co innego daje zwyżki/zniżki i w różnej wysokości. Nie ma reguły.
edit: no może poza tą, że szkoda generuje zwyżki a brak szkód i ciągłość ubezpieczenia generuje zniżki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@affairz: @OrzechowyDzem: Czy ta tabelka na pewno jest zgodna z prawdą? Obecnie jestem współwłaścicielem w adnotacjach z dużo dłuższym przebiegiem polis niż współwłaściciel z pierwszego miejsca w DR (sformułowania "pierwszy właściciel" i "właściciel i współwłaściciel" są niepoprawne, obydwaj to współwłaściciele) a nie wydaje mi się, że jakby zamienić współwłaścicieli w tym dowodzie to składka by się różniła, @OrzechowyDzem różniłaby się w jakimkolwiek TU?
@vertical: w tym sęk, jeśli się nie różni "kolejność" właścicieli to po prostu te wybrane TU powinny brać zniżki tego, który ma korzystniejsze bez znaczenia jaki % udziału w pojeździe posiada? - to jest zasadniczo stwierdzenie, które chciałbym potwierdzić lub obalić
@affairz: No to masz potwierdzenie XD Ja jestem już kilka lat jako współwłaściciel w adnotacjach i nie zauważyłem różnicy, może dlatego że @OrzechowyDzem sprawdza mi składkę w kilku TU, a skoro np. w połowie z nich nie ma to znaczenia to mi podaje kwoty z tej połowy bo tam są najniższe :) W każdym razie, nie wydaje mi się żebym był stratny na tym, że jestem w adnotacjach a nie na