Wpis z mikrobloga

##!$%@? #bekazpisu #inflacja #pieniadze

Fragment wywiadu z Kaczyńskim

Słyszałem także, że inflacja jest naszą winą, tymczasem trzeba jasno powiedzieć, że żaden rząd nie byłby w stanie uniknąć inflacji w takiej sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się światowa gospodarka i finanse. Inflacja nie jest wynikiem działań rządu i Narodowego Banku Polskiego lecz Rosji, która wywołała wojnę.


https://polskatimes.pl/jaroslaw-kaczynski-tusk-nie-jest-najgorszym-szefem-z-naszego-punktu-widzenia/ar/c15-16451169
  • 38
@banan11: i wszystko jasne można się rozejść. Ciemny lud wszystko kupi. Ale to ze inflacja rosła już przed wojna to lepiej nie wspominać. To ze wydrukowali miliardy złotych bez pokrycia tez nie warto o tym mówić. To ze rozdają na lewo i prawo pieniądze tez lepiej nie mówić. A najlepsze jest to ze inflacja spowodowana wojna jeszcze do nas nie dotarła ale po co o tym mówić.
@banan11: ciekaw jestem czy on sam w to wierzy, bo jego stetryciały rozum i klakierzy tak mu wmawiają, czy jest takim samym #!$%@? cynikiem jak mati. Ehh kogo ja chce oszukać, pieprzony prlowiec ()
tak żałuje bo zostałem wychowany w ten sposób ze jak cię na coś ni stać to tego nie kupujesz. Nie masz mieszkania, stabilnej pracy to nie miej dzieci. Tyle i aż tyle.


@RomanPL: mój komentarz był tylko sarkazmem, bo mnie też już dołuje rozdawnictwo na prawo i lewo, a ludzie którzy jakoś sobie w życiu radzą, to dostają kłody pod nogi - pracujący, kierowcy, przedsiębiorcy - wszyscy są dymani i każdego
@banan11: No i ma racje, ale oczywiście ludzie mają wielką beke bo Kaczyński coś powiedział.
Gdyby inflacja była winą polityki pisu to dotyczyłaby tylko Polski a nie większości świata. No chyba że ktoś nieironicznie uważa, że to przez 500+ w Ameryce mamy rekordy inflacji, a w Estonii przebija ona już 20% xD
@BjornIronside: W czasie kryzysu finansowego dodruk był na dużo większą skalę i trwał dłużej. Wiesz do czego to doprowadziło? Do deflacji.

zamykanie firm losowo przez 2 lata


Dokładnie tym się różni obecny kryzys od tego w 2008. Nawet mimo dodruku przemysł zawsze był w stanie zwiększyć podaż, dzięki czemu panowała równowaga. Jednak w czasie pandemii przerwano łańcuchy dostaw, zamykano porty, fabryki, kopalnie. Cały system się załamał, co więcej, załamałby się i
@banan11: tyle że On mówi prawdę ... Inflacja nie jest wynikiem działania rządu. Inflacje mamy w wielu krajach europejskich... problemem jest to że rząd nie zrobił NIC a wręcz dolał benzyny do ognia żeby walczyć z inflacją dlatego jest Ona rekordowa nawet jak na kraje UE...
@lagi_mozgu: > Jednak w czasie pandemii przerwano łańcuchy dostaw, zamykano porty, fabryki, kopalnie. Cały system się załamał, co więcej, załamałby się i bez dodruku.

A zrobili to pisowcy razem z rządami innych krajów więc twierdzenie że to nie wina pisu nie jest prawdziwe
@BjornIronside: Poniekąd masz rację, gdyby rząd był mądrzejszy w czasie covida to sytuacja byłaby u nas lepsza.
Nie zmienia to jednak faktu, że czynniki zewnętrzne, niezależnie od Polskiego ośrodka władzy odegrały decydującą rolę.

Prawdziwe apogeum będzie zimą, jak wejdzie do handlu żywność na 3 razy droższych nawozach i kryzys energetyczny w Unii wywołany polityką klimatyczną. Idą ciężkie czasy, rządy beda się sypać.