Wpis z mikrobloga

#sql pytanie i może nawet #python, bo dwa pytania xD
Jakie zapytanie zadać do bazy danych SQL żeby mi wyprintowały np.: wszystkie VariableName(Temperature)? Patrz screen 1

Drugie pytanie, bo baza danych jest ogromna i jak chce zadać pytanie o dbo.Activity przez pythona to albo on się nie wiem zawiesza, ale musi serio długo działać, bo nie potrafi mi wczytać tej tabeli. Da się to jakoś przyspieszyc? Screen w komentarzu z moim kodem.
Pobierz Tytyka - #sql pytanie i może nawet #python, bo dwa pytania xD
Jakie zapytanie zadać ...
źródło: comment_1656353126zLjgawUPREr1Tev3WeRoU9.jpg
  • 12
@Tytyka: w jakim celu chcesz pobrać wszystkie rekordy z tabeli dbo.Activity? jaką operację na nich robisz?
i w ogóle, jak wiele rekordów jest w tej tabeli ( select count(1) from dbo.Activity )?
@Tytyka: powiedz nam, po co wczytywać wszystko z tabeli do pandasa? :) prawdopodobnie operację którą wykonujesz możesz w całości przeprowadzić w sql serverze - i jest szansa, że to będzie najefektywniejsze rozwiązanie
@Tytyka - ja dodam jeszcze ze jeżeli naprawdę naprawdę nie potrzebujesz wszystkiego z tabeli - to nie dawaj * tylko konkretne kolumny.
i sprawdź jakie masz indeksy na tej tabeli. Bo widzę kolumnę VariableId i na oko 'Temperature' odpowiada Id=3. Jeżeli tam jest indeks to zamieniając where VariableName = 'Temperature' na where VariableId=3 też może ugrasz kilka sekund. W zasadzie nawet jak indeksu nie ma to też w teorii powinno być szybsze