Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć sytuacje z miejscami parkingowymi w Krakowie?

Przymierzam się do wynajęcia mieszkania, które znajduje się w jednej ze stref płatnego parkowania (Strefa C9 okolice ulicy Wrocławskiej). Na ulicy pod blokiem są parkingi po obu stronach ulicy ze znakiem po jednej stronie P Platny. Oprócz tego, pod samym blokiem jest szlaban do wjazdu na mini parking gdzie mieści się może z 5-10 samochodow.

Czy jako osoba wynajmująca mieszkanie w tym miejscu (mając umowe) jestem w stanie sobie wyrobić jakiś abonament lub pozwolenie, które pozwoli mi parkować pod mieszkaniem albo za tym szlabanem bez opłat lub na tych miejscach po obu stronach ulicy za jakaś zmniejszona opłata niż nominalne 4zl/h?

#krakow
  • 14
. Czy w tych strefach, są w ogóle jakieś miejsca parkingowe gdzie jakiś cudem idzie znaleźć miejsce czy wszystko bez wyjątku płatne?


@prodigi: jak jest teren prywatny to od właściciela zależy

w sumie nawet nie jestem w stanie określić pod którego typu abonamentu pasuje moja sytuacja.


@prodigi: raczej mieszkańca. Ktoś tutaj ostatnio pisał że udało mu się to załatwić bez przerejestrowania samochodu
@prodigi: Może łatwiej się uda załatwić z właścicielem/spółdzielnią dostęp do parkingu za szlabanem? Jeśli to teren prywatny, to miasto tu nie ma nic do gadania. W przeciwnym razie, niestety dupa. Kraków nie jest miejscem do życia, między innymi rozrost strefy był powodem mojej wyprowadzki z tego miasta.
@prodigi: nie, procedura jest do spełnienia, ale upierdliwa i chyba troche może kosztować.
1. muisz mieć ten adres w dowodzie rejestracyjnym
2. musisz wypełnić świstek "zap-3" w skarbówce który nie ma żadnego znaczenia
@prodigi: Polecam obszar Płaszowa lub Nową Hutę. Jeszcze tam nie ma strefy, miejsc parkingowych jeszcze sporo, a dojazd do centrum niezły. Ja bym szczerze nie wynajął nigdy mieszkania w strefie C9, bo jednocześnie wszędzie daleko, i jest strefa. Jeśli już musisz okolice północno-zachodniego Krakowa, to prędzej Azory. Też daleko, ale przynajmniej zaparkujesz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prodigi: Aż sprawiłem z ciekawości, abonament O na Twoją strefę to 300zl miesięcznie. Ja za dwa identyfikatory mieszkańca place 240... Rocznie. Zadziwia mnie to miasto czasem.
Czy w tych strefach, są w ogóle jakieś miejsca parkingowe gdzie jakiś cudem idzie znaleźć miejsce czy wszystko bez wyjątku płatne?


@prodigi: w Krakowie w SPP to ciężko znaleźć miejsce nawet płacąc za parkowanie bo miasto regularnie likwiduje miejsca postojowe + rozdaje mnóstwo abonamentów niemal za darmo. Generalnie zakup/wynajem mieszkania bez przydzielonego miejsca postojowego to masochizm.
@prodigi: jak tak wyżej napisali nie ma opcji że znajdziesz darmowe miejsce wewnątrz strefy xD jeśli nie chcesz iść drogą uzyskania abonamentu mieszkańca (meldunek w miejscu zamieszkania + adres w dowodzie rejestracyjnym w tym samym adresie + pit lub zap-3) ani nie uda się załatwić miejsca na parkingu prywatnym za szlabanem ani nie chcesz też płacić za abonament typu O (300-500zł miesięcznie w zależności od strefy) to jeśli w pobliżu jest