Wpis z mikrobloga

Czołem ogrodniczy eksperci. Mam pytanie o kondycję mojej cytryny. Czy to jakiś grzyb lub inne paskudztwo? Obejrzałem uważnie liście i łodygi, nie widzę ani przędziorków ani mszyc, czy tarczników (z którymi wszystkimi walczyłem w poprzednich latach). Cytryna zawsze nawodniona, nie przelana, nie przesuszona. Apki do rozpoznawania chorób sugerują, że to np. oparzenie słoneczne. Cytryna stoi na południowym balkonie, "porażona" część rośliny jest bardziej w słońcu niż reszta. Więcej foto w komentarzu. Z góry dzięki! #ogrodnictwo #rosliny #roslinydoniczkowe #roslinyboners
Pobierz mycool - Czołem ogrodniczy eksperci. Mam pytanie o kondycję mojej cytryny. Czy to jak...
źródło: comment_1656751579zhe12Ta7GnroDOoLpNkjwI.jpg
  • 9
@Qullion: No właśnie jest przyzwyczajona, na balkonie już kilka tygodni. Niemniej lampa, jaką zrobiła się przez ostatnich kilka dni była, dosłownie, porażająca. Przestawię bardziej w półcień i zobaczymy. Jaki masz problem z pomelo? Jakie szkodniki? Daj foto.
@Niewiemja: Cytryna ma 180 cm, więc musiałbym podstawić wannę ;) poza tym od wykiełkowania (3 lata temu) żyje w 100% w hydroponice, więc wilgotność nie jest problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mycool: wrzucę fotki jak wrócę do domu. Pomelo miało chyba przędziorki, ale czy po pryskaniu ma je nadal to nie wiem. Ogólnie to nie udają mi się żadne cytrusy, co posieję to pada prędzej czy później, cytryny, mandarynki, pomarańcze. Pomelo posiałem przed zimą i jakoś słabo im się wiedzie.