Wpis z mikrobloga

@shizofrenix: Miałem podobną sytuację. Policjant tłumaczył mi, że jak zapamiętałem tylko początek i końcówkę tablicy oraz markę, kolor, ale nie byłem pewien modelu, to oni nie mogą wysłać takiego zapytania do bazy danych. Odebrali im dostęp z powodu ochrony danych osobowych. Oczywiście sprawa też umorzona.
Pytam w takim razie po co taka bezużyteczna baza danych, że trzeba wiedzieć 100% tego o co chce się zapytać. Nawet nie można zapytać ile jest
@kubsle: Możliwe - to stary fokus MK1 lub mondeo MK3 przedlift. Ciekawe ze kilka osób na wykopie ma więcej werwy do tego niż opłacana z naszych podatków policja,
@shizofrenix: Panie kolego Focus I poliftowy (2000-2004) Można się bawić w OSINT korzystając np z bazy UFG któraś kombinacja musi wskoczyć choć istnieje szansa że gość jeździ bez OC i wtedy pupa....
@emerjot: Owszem, ale raczej nie (chyba że ktoś w PZU się walnął ale wątpliwe), poprzednia polisa:

Czy pojazd o numerze rejestracyjnym TST53468 posiadał ubezpieczenie OC w ruchu krajowym na dzień 05/07/2021?
Treść odpowiedzi:
Pojazd o podanym numerze rejestracyjnym TST53468 posiadał w danym dniu następujące ubezpieczenie OC w ruchu krajowym:
Polisa: 1055218436~2020
Dla pojazdu: FORD FOCUS HATCHBACK 11-14
Zakład odpowiedzialny: POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ S.A.
Adres: Al. Jana Pawła II 24, 00-133 Warszawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shizofrenix: przecież jak odczytają to będą musieli prowadzić dochodzenie, wzywać ciebie i potencjalnego sprawcę, później sprawa może trafić do sądu, a tam sprawca weźmie biegłego który stwierdzi że takie zdjęcie to nie dowód i sprawę umorzą.