Wpis z mikrobloga

Szukam instrukcji czyszczenia klimakonwektora (fancoil) Daikin FWC-AT. Znalazłem tylko instrukcję instalacji po angielsku.

Chłodzi fajnie, ale z ciekawości przełączyłem na chwilę grzanie i czuć taki dziwny zapaszek...
Szczerze mówiąc to przed zamontowaniem przedmuchałem go sprężarką i spsikałem wymiennik pianką taką jak do klimy w samochodzie. Gdzie się dało to powycierałem szmatką i tyle. Filtr ten duży umyłem w wannie i wysuszyłem.

Czytałem, że trzeba wyczyścić tacę na skropliny, tylko nie bardzo wiem jak się teraz do niej dostać od dołu.

#ogrzewanie #klimatyzacja
xtedek - Szukam instrukcji czyszczenia klimakonwektora (fancoil) Daikin FWC-AT. Znala...

źródło: comment_1657025382JQaJUgK4cLeF03jZ4ByWPL.jpg

Pobierz
  • 15
@Xargo1 a czym to wyczyścić? Jakiś specjalny specyfik kupić?

Jest sens czyścić teraz jak tylko chodzi na chłodzeniu czy lepiej wyczyścić dopiero przed sezonem grzewczym?
@xtedek przy grzaniu nie masz skroplin, więc Ci i taca nie będzie potrzebna. Teraz masz tam kurz zmieszany z wodą, co daje taką breję, którą bardzo lubią grzyby i pleśnie - a przy grzaniu to paruje i roznosi się po mieszkaniu. Trzeba to wypłukać wodą i przemyć mocnym alkoholem w celu dezynfekcji.
@xtedek czyszczenie to przed i po sezonie polecam. A żeby się dobrać to otwórz klapkę filtra, zdemontuj ja, na rogach pod filtrem masz 4 śrubki i na krzyżaka, wykrecasz i zdjejmujesz maskownice (do odpięcia przewody od panelu sterowania. I dalej nie pamiętam i może mi się mylić z fuitsu lub kaisaiem. W kaisaiju starym żeby dobrać się do tacy trzeba było odkręcić elektronikę z metalowej puszki i kolejno odkręcić tece ociekową, w
@xtedek jeżeli jak na Zdjęciu to czeka cię przed zdjęciem tacy ociekowej odkręcenie i odłączenie od prądu tej metalowej skrzynki ze zdjęcia. Wyłącz bezpieczniki i sprawdź czy dobre. Po odkręceniu tacy, zdemontuj wentylator, załóż tace i czyść lamelki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Xargo1 i @AVATARKUBA122: dzięki wam za pomoc. Ten wentylator jest chyba przykręcony jakoś tak wysoko i wydaje się, że nie trzeba go będzie zdejmować żeby wyjąć tacę... Chyba że do czyszczenia samego wiatraka. Ale tą elektronikę i plastik koło wentylatora to na pewno i tak trzeba zdjąć. Samemu to faktycznie może być ciężko odkładać wszystko i zakładać potem.
Poczytam jeszcze o środkach do czyszczenia, może jest coś takiego żeby działało antybakteryjnie
@AVATARKUBA122 wykop na tel mi się wysrał. Z tego co pamiętam to wtyczki można wypiąć z płytki a sama puszkę z płytką zostawić wisząca na reszcie przewodów tych grubszych. Ale mogę gadać głupoty. No i pamiętaj o wyłączeniu bezpieczników ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@xtedek na spokojnie, nikt cię nie goni. Przygotuj sobie tylko wszystko przed czymkolwiek. Wiadro, wkrętak krzyżak, mały nastawniak lub klucz 13 chyba, pedzel, bańkę ciśnieniową lub zwykły psikacz do szyb byle z płynem do czyszczenia /odgrzybiania, do zewnętrznej obudowy polecam ściereczki uniwersalne do czyszczenia np kuchni lub łazienki, filtr i kratkę filtra najlepiej pod prysznicem i bieżącą wodą pędzlować ( ͡ ͜ʖ ͡) zrób zdjęcia gdzie jaka
@Xargo1
@AVATARKUBA122
Poszło całkiem gładko tylko faktycznie musiałem odłączyć elektronikę całą, zdjąć wentylator itd.
Taca była tak #!$%@? kurzem że wyglądała jakby wytworzyło się tam nowe życie. Użyłem środków firmy Clinex. Jeśli chodzi o pędzelek to miałem akurat taki do grzejników, idealny w zakamarki.
Dzisiaj włączone grzanie i teraz pięknie pachnie cieplutkie powietrze.
Dzięki za pomoc