Wpis z mikrobloga

Zawsze mogłem iść na materiałoznawstwo albo na KUL ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@opel-usterka: Kiedyś z kumplem śmialiśmy się, że jak skończymy studia to staniemy przed szkołą i będziemy odstraszać młodych żeby się nie pchali w to gówno bez perspektyw i z wizją biedy po studiach, ale niestety nie chciało nam się i skończyło się na heheszkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mershi: Co do ciągów miałbym zastrzeżenia ale wiem do czego one zostały stworzone.
@sikalafou: Ja teraz z kumplem też idziemy trochę do beki. On ma większe szanse na dostanie się bo on napisał matmę na całe 43%. On idzie na inżynierię jakości a ja na mibm. I ugadaliśmy się tak, że jak ktoś odpadnie po I semestrze kupuje flachę. A ja nie mam zamiaru wydać 50 zł na litrową finladnię
@mlodyernest: Dobre pytanie. W zawodówie przyszedł do nas absolwent naszego technikum (a ja byłem w I klasie) i on był na drugim roku mibm i on wtedy opowiadał o tym kierunku i swego czasu byłem mega zajawiony tym kierunkiem. A w II klasie i III już mniej bo o tym zapomniałem.
W branżowej II stopnia na techniku mechaniku jest CAD (u nas był solid edge) którego opanowałem bardzo dobrze na poziomie
@sabuliga: lekarski, stomatologię, prawo na sgh albo jagielonce, niszowe kierunki techniczne na topowych wydziałach w Polsce oferujących go, jak nawigacja, lotnictwo.

Oczywiście jeżeli kogoś interesuje coś konkretnego to warto iść na studia w tym kierunku (jeśli rzeczywiście go to interesuje, pasjonuje), ale jeżeli ktoś idzie na studia na zasadzie pojawiających się po nich możliwości to to co wyżej wymieniłem otworzy kilka drzwi.
@sikalafou: brat po geodezji to tirem jezdzi a znajomy po prawie to ochroniarz w biedrze obecnie bo nie ma znajomosci. Techniczne kierunki imo najleosze sam zaluje ze na budownictwo nie poszedlem
@sikalafou:

lekarski, stomatologię, prawo na sgh albo jagielonce, niszowe kierunki techniczne na topowych wydziałach w Polsce oferujących go, jak nawigacja, lotnictwo.


Infy nie warto studiować?