Wpis z mikrobloga

@TheSznikers: Czekaj czy Ty wlasnie pokazalesz ze masz maszynke do obierania kabli? (a nawet dwie)?

Zwyklych jednozylowych kabli?

Stac Cie to masz i nic mi do tego ale czy to nie jest przerost formy nad trescia? Kawe to to przynajmniej robi czy tylko kable obiera? :P
Tak to jest zwykła maszynka do obierania jednożyłowych kabli a nawet dwie maszynki po 20k+ za jedną.

Widocznie się to firmie opłaca skoro jest i mogę używać ( ͡º ͜ʖ͡º)


@TheSznikers: To ze cena jest 20k nie oznacza ze firma tyle za to zaplacila. Swoje znizki na pewno ma :)

NIe zmienia to faktu ze fajnie ze firma inwestuje w narzedzia ale serio? :DD

Automatyczna obieraczka
Ja nawet podejrzewam, że mamy te maszynki za free bo tyle co innych gratów bierzemy z Phoenixa to pewnie taki deal poszedł.


@TheSznikers: Tez moze tak byc. Kupcie szkolenie dotyczace produktu a na produkt dostaniecie 80% znizki :P
A tak z ciekawosci - jest to wygodne?

Jak szyje szafe to mam w lapie obieraczke (czy to knipexa czy weidmuelera) i se obieram kabelki. To raczej nie wydaje mi sie wygodne do
@gorzki99 Do szycia szaf to mamy ręczne obieraczki i ręczne bądź pneumatyczne zaciskarki. Ten WF1000 to tylko do przewodów z instalacji gdzie masz np zlecenie na 30x przewód np 8x0.5mm z dwóch końców obrać, wtedy siadasz i klepiesz tylko to.
Do szycia szaf to mamy ręczne obieraczki i ręczne bądź pneumatyczne zaciskarki. Ten WF1000 to tylko do przewodów z instalacji gdzie masz np zlecenie na 30x przewód np 8x0.5mm z dwóch końców obrać, wtedy siadasz i klepiesz tylko to.


@TheSznikers: No niby jakies rozwiazanie. Troche juz szafy szyje i wyrobilem se kilka "knifow"
Czesto jest tak ze przygotowuje se cala wiazke (20, 30, 40) kabelkow zarobiona z jednej strony i ciagne
Wszystko jest od Phoenix Contact


@TheSznikers: Hmm jakos PC mi sie z zielonym kojarzyl :P

Zaciskarka pneumatyczna. No nie wiem czy juz skislem czy dopiero kisne ze smiechu :)

Jasne ze mamy zaciskarke aku ale to do oczek i wiekszych przekrojow. Ale do 4mm^2? Bez jaj :DD
Jak robisz szafy to w ogóle nie powinieneś kisnac tylko kiedyś spróbować ( ͡ ͜ʖ ͡)


@TheSznikers: Mimo ze jestem starej daty to jestem otwarty na nowe rozwiazania.

Ale wszystko z umiarem. Mam se szlauch z powietrzem poprowadzic do szafy zeby uzyc zaciskarki na tulejkach do 4mm2?

Ani to wygodne ani racjonalne. Moj knipex mi zupelnie wystarczy. I nie potrzebuje dociagania kabli czy wezy :P

podstawowym
@gorzki99 Widzisz a u nas do każdego stanowiska montażu szaf i nie tylko mamy powietrze ;)
Sam osobiście zaciskam pneumatyczna od 0.34mm wzwyż ( ͡º ͜ʖ͡º) i patrzę po innych to też z przyjemnością korzystają.