Wpis z mikrobloga

#iptv #cctv #hikvision #kamery #monitoring #siptv

Posiadam kamery Hikvision IP i chcialbym udostepnic te kamery sobie w tv poprzez siec lokalna. Kamery nadaja w kodeku 264 i 265. Protokól rtsp. Niestety siptv nie wyswietka streama. Pojawia sie napis conecting i tyle.W vlc dziala ok po rtsp. W siptv na boxie canal+ jak wybiore odtwarzacz zewnetrzny to tez dziala. Ale to mnie nie zadawala. Chce to miec w liscie jako zwykly kanal.. Jest jakis sposob aby to dzialalo na tv LG przez siptv jako kanal na liscie z iptv?
  • 11
@alonsoxx: exoplayer nie obsługuje domyślnie rtsp wiec bez transkodowania tego sygnału nie da rady. szkoda, bo w innych apkach gdzie masz opcje multiview fajnie by to wygladalo. Nie masz tam w opcji kamerki zeby inaczej to zapisywało?
ale wlasnie doczytałem ze od nowszych wersji ten odtwarzacz niby wspiera rtsp tylko pewnie siptv ma starą. Możesz zobaczyć na tivimate bo tam częsciej są aktualizacje
@alonsoxx: aaaaa no tak, LG. No to cięzko bedzie to ogarnąć w siptv w szczególnie ze w kodzie nawet nie można pogrzebać. jak pisałem mozna póścić to rtsp przez ffmpg zeby robilo .m3u8 no ale to troche overkill dla takich kamerek.
@johnmorra jakies transkodowanie? Nie wiem czy mi to nas pociagnie bo kamerki zapisuja mi dane na zyxcelu 310 z openwrt. Sprzet do zapisu kamer ok ale do transkodowania chyba nie da rady. To tylko 1GHz 256mb RAM
@kepasa69 mysle ze na androidzie to ogarniesz. Mi na siptv na andku z zswnegrzym odtwarzaczem dziala
Ale ja potrzebuje to w Siptv w LG TV bez zewnetrzengo boxa czy stika. Temat ciekawy ale utknalem w martwym punkcie
Ale ja potrzebuje to w Siptv w LG TV bez zewnetrzengo boxa czy stika.


@alonsoxx: To zapomnij. Bez przepuszczenia przez RPi nie da rady. Jakbyś miał normalny TV na android tv to jeszcze szansa by była.
@pablo_see no to podaj przepis na amdroid tv z siptv jako apka do ogladania lub z canal+ boxem tez na siptv. Sprawdze to rozwiazanie w innej lokalizacji z kamerami dauha tez w tym kodeku 264 lub 265
@alonsoxx: Sam popatrzyłem na temat, bo mam LG WebOS na jednym z TV i piszą tam https://siptv.app/howto/lg/ tak:

Streams of type UDP:// (Multicast), RTP://, RTMP://, RTSP:// don't work on LG Smart TVs with webOS onboard.


Gdybyś coś znalazł działającego z RTSP, to daj znać. Kamery mam inne, ale też by się przydał podgląd bezpośrednio w LG.
@bialy100k temat rozwiazalem poprzez postawienie na nasie gdzie nagrywam obraz z kamer ip , apki do transkodowania. Okazuje ze ze lg nie rozpocznie odtwarzania jak nie wykryje w streamie dzwieku. Zatem rekoduje sztucznie stream i niby dodaje pusta sciezke dzwiekowa. To mi dziala na lg jako jeden z kanalow iptv. Mam tak zrobione dla 2 kamer.