Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GuziecTakaSwinia: Coś w tym jest, paradoksalnie największy kropek tego sezonu 45 cm był u mnie końcem lutego, teraz same maluszki ale i tak cieszą:)

Uwielbiam trudne technicznie, małe rzeczki.

Kiedyś w Wiadomościach Wędkarskich był cykl artykułów pt "Zapomniane rzeki" , w których opisywane takie małe ciurki;)
Male woblerki prowadzone pod prad. Co tam jeszcze. a blaszki nawet 00. One maja w #!$%@? robactwa. Moze jakis twister? Ja tam kiedys lowilem na wlasnorecznie zwiazane nimfy dociazane na wedke spinningowa
no i w takiej rzece czasem pstrag ci sie sploszy zanim podejdziesz do wody. Temu lepiej z brzegu. Trzymac sie z dala od wody i na dlugiej zylce pod prad woblerkiem
@cskparty: Dzięki za wskazówki. Miejsce dla kłusola niestety idealne, można patroszyć rzekę na wiele sposobów.
Generalnie nie da się poznać łowiska na jednym, kilku godzinnym wypadzie. Trzeba jeździć, chodzić, szukać, testować. Miejsce mnie urzekło, zazdroszczę takich łowisk :)
@fidzio: No ja w UK. Wychowalem sie na Redzie i pobliskich. Goscicinka, Bolszewka. nawet Cedron byl pelen pstragow kiedys. Teczaki uciekinierzy. Szkoda ze tam tyle tam i zapor, przez te hodowle. Ryba nie moze wedrowac. Byl okres kilkanascie lat temu gdzie ogrom troci wchodzil. Jakos to zginelo. Czlowiek zniszczy wsztstko. W UK czesto lowilem pstragi na woblery lososiowe. 9cm pekate i na wodzie ponad metr na krotkich rzutach nawet 35cm przywali.
@wsciekly_pstrong: Nie wiem. Krakusek 1,2 albo 3 Kenarty by daly rade. i zwykle Salmo minnow. Kup to, tamto. Przyneta musi Tobie lezec . W takich warunkach najlepiej wobler. Ale tez jak obrotowki Rublex Vertic Zawsze warto miec kilka blaszek 00 na takiej wodzie. Jakies longi .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cskparty: Piękne okolice miałeś do wędkowania. Bolszewke chciałem sprawdzić ale znalazłem artykuł o zatruciu w zeszłym roku, masa martwych pstrągów i to sporych. Przykre, że człowiek niszczy naturę.
W moich okolicach, w ciągu 10 lat rzeczka przy pomocy melioracji, kłusoli zmieniła się z pstrągowego eldorado w martwy, płytki kanał.

Orientujesz się jak wygląda możliwość łowienia w UK dla turystów na rzekach górskich / łososiowatych?
@fidzio: Tu na rybne rzeki ciezko sie dostac Kluby "syndykaty". Dzikie wytrute i opuszczone. W mojej okolicy sa jeszcze dwie rzeki dzikie, w ktorych jest ryba nie wybita. W UK na poludniu kanaly i rzeki sa pelne szczupakow kleni. Nie wnikam w te tematy. Jest rzeczka kolo mnie gdzie kilka kleni i pstragow ponad 40cm mozna walnac jednego dnia. Nie powiem gdzie. Moj najwiekszy klen mial ponad 3kg. Lata temu. Jak