Wpis z mikrobloga

#gielda

Do niezłych już absurdów dochodzi, jeżeli chodzi o rzekome zabezpieczenia przed oszustami.

Standardowo #xtb zasilam z karty kredytowej, jeszcze 3 miesiące temu nie było problemu wykonać np. kilku transakcji po sobie (limit na jedną transakcję 5k). Przy podobnej próbie w maju (dwie transakcje po sobie) zostały zablokowane mi wszystkie karty, cały dostęp do #mbank. Aby odblokować asap musiałem się udać do placówki (inaczej musiałbym czekać min. 12 godzin na pakiet aktywacyjny). Teraz przy podobnej próbie przechodzi tylko jedna transakcja, kolejna jest blokowana - następną można wykonać następnego dnia.
Na mlinii powiedzieli, że nie ma możliwości dodania XTB do zaufanych odbiorców, bo tutaj chodzi o oszustwa związane z inwestycjami z kryptowalutami (sic! kto gra na krypto w xtb).

Podsumowując: bank wie lepiej, komu możesz płacić - oczywiście wszystko dla twojego bezpieczeństwa.
  • 9
no takie zabezpieczenia to plusy i minusy, ja też kiedyś płaciłem za lapka, pierwsza transakcja nie przeszła i przy drugiej telefon z banku czy to na pewno Ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czasami wolę paypala, czy wise, klikasz i leci, chwila i jest, chcesz inną walutę, 2 sekundy i masz
@getin: jasne, też nie mam problemu z tym, że są takie zabezpieczenia, w szczególności jak robię jakąś transakcję po raz pierwszy. Ale jeżeli mam historię z danym (krajowym) podmiotem zarówno wpłaty i wypłaty, a mimo to jestem blokowany, to ewidentnie coś nie gra z algorytmem.

Przez paypal również mi odmawia.
@renniw jeżeli masz blokade z działu bezpieczeństwa "falszywe inwestycje" to mozesz w oddziale zlozyc oswiadczenie, że jesteś świadomy inwestycji w krypto itp i nie beda blokowac Ci juz konta :)