Wpis z mikrobloga

@LuckyLuq: W każdej chwili się możesz zgłosić, ale najlepiej to równolegle zrobić (skarga do sądu WSA, potem wniosek do RPO o wstąpienie do sprawy).

Tylko byś musiał stan faktyczny lepiej zarysować, to wtedy można będzie powiedzieć czy w ogóle jest szansa na wstąpienie RPO
@Celinka95: W skrócie to opiekuję się babcią, która jest osobą leżącą ze znacznym stopniem niepełnosprawności (po dwóch udarach). Moja mama, czyli jej córka, zmarła w październiku, druga córka nie wykazuje zainteresowania matką, zadzwoni raz na miesiąc, przyjdzie na święta i tyle.
Zgłosiłem się do mopsu o świadczenie pielęgnacyjne, które fakt faktem wg ustawy przysługuje tylko rodzicom/dziecoim/małżonkom, aczkolwiek czytałem już o przypadkach że albo sąd albo nawet pomoc RPO zmieniła tok sprawy
@Adams_GA: Wszystko zależy od interpretacji. Pod kątem sztywnych zapisów, owszem, masz rację. Ale jeśli przyjrzymy się dokładniej, to pomimo tego, że wypełniam wszystkie wymogi to jestem wykluczony z prawa do świadczenia tylko dlatego, że jestem wnukiem.