Wpis z mikrobloga

#canon #drukarki #informatyka #drtusz

Drukarka laserowa Canon i-SENSYS MF635Cx

Pytanie 1.
W jaki sposób ta drukarka określa ważność tonera ? tylko jak zużyje się proszek czy też czas od 1-szego użycia?
Od 2 lat pokazuje brak tuszu w kolorze (yellow,magenta,cyan) - czarny kupiłem jak tylko się skończył i jest go obecnie 50 % - ale drukarka normlanie drukuje w kolorze. Nie drukuje jakoś dużo - około 30 stron miesięcznie.

Pytanie 2.
Drukowanie z poziomu smartfona idzie bez problemu ale podczas drukowania przez komputer po 1-szej operacji drukowania (wysłanie dokumentu do drukarki - niezależnie od ilości drukowanych stron) wydrukuje ale kolejne nie chce bo komunikat że brak tuszu/pusty toner. Wystarczy usunąć drukarkę z systemu po czym dodać ją na nowo i możemy znów zlecić jedną operację druku. Co to za cuda ...??
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nabuchodonozorII: Chip określa ważność tonera. Radzę uważać z tym trzymaniem zużytych kolorów. Nawet jak drukujesz tylko w czarnym kolorze to kręcą sie wszystkie tonery z bębnami. Może przez to paść mechanizm obracania tonerów.

Nie ma kolorowych tonerów wiec drukarka wyświetla komunikat o braku tonerow, logiczne.
@grzela52: tonery Canon'a są dostępne w wydajnościach 1300; 2200 stron. Ekonomiczniej na stronę wychodzi zakup z wydajnością 2200 ale z tego co piszesz to szybciej chip skończy ważność tonera niż ja faktycznie zużyje proszek. Czy czas ważności dla tonera 1300 i 2200 będzie wd Canona taki sam?

Pytanie 2.
Laserową drukarkę kupiłem bo miałem dość zasychającej głowicy w atramentowej. Wszystko fajnie ale ważność tonera przez chip określana dniami od uruchomienia a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nabuchodonozorII: Możesz kupić zamienniki w wersji xl. Znajdziesz cały komplet na allegro za 160-200 zł.
Większe tonery dłużej będą drukować niz małe bo chip jest na większą ilość stron + jest więcej proszku.