Wpis z mikrobloga

@Arado-Akbar: No tak. Russell wyścig pojechał na max 8,5 według mnie, ale za to kwalifikacje miał mocne, wiec to 9 jest solidnie obronione.

@Ignite: Mimo wszystko to 3 bolid w stawce, a Hamilton po prostu jeździ na ten moment dużo lepiej niż Gekon. Jak na to co Merc miał to myślę, że solidnie.
@Ignite: Ostatnio ogólnie Mercedes dobrze się spisuje i dość ładnie dba o opony wraz z umiejętnościami Lewisa to tworzy zagrożenie dla RBR i Ferrari. Tak czy owak bez Grande pewnie Russell by spadł, ale sam zerknij. Tempa troche mu brakowało ze względu na bolid i w porównaniu do LH też. Jednak to nie przepaść.

Dużo gorzej wygląda tu Sainz, nawet Perez całkiem przyzwoicie.
Pobierz
źródło: comment_1659380751TdajUsdpvy3SzPgoU20ZJS.jpg
@Ignite: To ma dwa oblicza.

Z drugiej strony mając za sobą Leclerca i Sainza musiał bardziej dociskać bolid (oraz brak DRSu), bo jednak mimo iż był pierwszy to brakowało mu tempa, ale dużo też w tym racji.
@Aiden7: Wiesz, statystyka "Mean race pace" ma jeden problem - nie uwzględnia strategii. Alpine mimo posiadania tempa na poziomie Albona jednak dowiozło punkty, nawet mimo faktu że Astony były znacznie szybsze. LEC też miał niby najlepsze tempo, ale jednak był na mecie szósty. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fordern: jasne, ale to chyba na plus pod power rsnk, bo strategia ma tutaj mniejsze zależnie przy ocenie kierowcy. No chyba że kierowca sam zadecydował to zalenzie jaki był efekt. Jakbyś Leclerc się nie zgodził na pot stop to by mu można 10 dać za przechytrzenie własnego teamu z Grande w planie.
@Aiden7: Nie w tym rzecz. Chodzi mi o to, że lepsze tempo kierowców takich jak Leclerc wynika z tego, że miał najlepszą sytuację z oponami, ale skończył gęsie skończył przez ilość pit stopów. Astony Martiny i Alpine wywołałem aby to zobrazować - ALO i OCO byli zakładnikami strategii, podczas gdy STR i VET mogli korzystać z bardziej miękkich opon - ale nie była to na tyle duża przewaga aby skutecznie nadrobić
@fordern: No tak, ale te czynniki też możemy wziąć pod uwagę. Generalnie Lec, Merce i Verstappen mieli te same opony, ale Leclerc miał dodatkowego upośledzonego pita na hardy. Czy był potrzebny? Pewnie nie. Dla porównania jest Sainz, który jechał Med-Med-Soft i ma tempo na poziomie Russella.

Dla mnie to pokazuje potencjał, bo jak Ignite ujął zawsze dochodzi kwestia blokowania, czyste powietrza itp. Kiedyś gość robił heatmapę lapów, ale nie widziałem jej