Wpis z mikrobloga

Al: @AnonimoweMirkoWyznania: Są duże szanse, że tak.

@Jakly: No właśnie tego nie rozumiem, dla mnie to jest sprzeczność. Skoro ktoś jest uzależniony, to nie potrafi nie pić. A jednocześnie potrafi z łatwością przez tygodnie? Dlaczego? Bo się sam oszuka, będzie mu lepiej a podświadomie wie, że to tylko przerwa i wróci do picia po niej? Nie do końca widzę jak samooszukanie miałoby być chwilowo silniejsze niż nałóg. Sam uważam
Mnie 2,3 piwa zmiatają z planszy xD i czuję się słabo cały następny dzień (nie kac gigant, ale takie ogólne osłabienie) , bo piję ze dwa trzy razy na rok może xD zerowa tolerka, 2,3 piwa na dzień to dla mnie abstrakcja xD mówiąc krótko jesteś już alkoholikiem, organizm przystosował się do alko i normalniej czujesz się z alko we krwi niż bez pewnie, działaj, bo będzie tylko gorzej.
@AnonimoweMirkoWyznania: odstaw na miesiąc to raz. Jeśli w ciągu kilku pierwszych dni będziesz miał ostre ssanie na alko, poty, problemy z zasypianiem to masz już czerwoną lampkę i powinieneś coś z tym zrobić (AA, terapia indywidualna, albo #!$%@? silna wola. U mnie pomogło to trzecie, a piłem nie 2-3 piwa dziennie tylko 5 mocnych i średnio 300 ml wódki). Jeśli nie, to po miesiącu detoksu możesz sobie pić piwo, ale moim
no patrzac na te komentarze powyzej to mozna dojsc do wniosku ze 95% ludzi to alkusy :). Nie wiem czy wiecie ale np na poludniu europy wala wino do obiadu praktycznie codziennie nawet na firmowych lunchach, wychodzi ze same chlory.
Moim zdaniem alkoholizm jest wtedy kiedy zaczynasz zaniedbywac jakies rzeczy. Np byles gdzies umowiony ale nie poszedles bo zachlales dzien wczesniej.
Ale oczywiscie walenie 3 piw dziennie to nie jesy dobre tez
@washingtonbullet: ja miałem tak samo, zacząłem pić piwo sam w domu w wieku 30 lat, wcześniej leżało w lodówce tygodniami i wyciągałem tylko jak przychodzili goście. Nagle się zorientowałem (pamiętam ten wieczór jak dziś) że w sumie to takie piwko wieczorem bardzo dobrze wchodzi i zacząłem pić po 3-4, potem doszła do tego ćwiartka czystej, potem dla odmiany butelka wina, albo dwie itd itd
Kurde ludzie dziennie tracą tyle czasu na picia piwa czy palenie papierosów. Siedzisz i pijesz to piwo przez 2 godziny zamiast porobić Cos pożytecznego.