Wpis z mikrobloga

Wychodki przestańcie wpajać ludziom że Aj Ti to bajka.

Pracuję na kierowniczym stanowisku działu bezpieczeństwa aj ti i rozpoczeliśmy rekrutację, to co mogę wyczytać w CV woła o pomstę do nieba a to co mogę usłyszeć na rozmowie kwalifikacyjnej powoduje moje osłabienie.

Przychodzi nazwijmy go Jacek na rozmowę, student informatyki na 3 roku. Standardowo jak to na rozmowie zadaje mu kilka pytań podstawowych:

-Czym jest adres IP? - To numer komputera
-Czym jest firewall? - Tego nie mieliśmy
-Jakiej komendy w linux użyjesz aby zmienić katalog w którym się znajdujesz? - Ja używam tylko windows
-To może czym jest ransomware?
-Jakie mogą być przykłady ataku phishingowego?
-Czym jest SIEM?

Student YNFORMATYKY nie potrafił odpowiedzieć na takie banalne pytania, zapytałem go o to jak widzi swoją scieżkę rozwoju to powiedział że może się nauczyć tego z udemy jak go zatrudnimy XD

Pytam więc w czym on się specjalizuje - a on #programowanie W PAJTONIE(który gówno mnie obchodzi)

Oczekiwania finansowe? 5k netto na początek
Dziękuję, obawiam się że nie możemy spełnić Pana oczekiwań ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wychodki wmówiły każdemu że w AJ TI jest tak kolorowo i kasa wpada za samo przyjście na rozmowę kwalifikacyjną, otóż nie.

#informatyka #studbaza
  • 47
@thruster: będę na następne wakacje szukać, teraz cpp samemu męczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z innej beczki, miałem podstawy sieci w pierwszym roku i egzamin polegał na wycięciu 20 losowych pytań z bazy kilkuset pytań cisco XD! No ale może teraz nas czegoś nauczą bo laborki mają być
@thruster: A AjTi jest kolorowo i bajecznie - jak jesteś dobry. Tylko żyjemy w czasach, w których ktoś kto pierdnie na tiktoku staje się celebrytom. Ludziom wydaje się, że IT to jest tak samo - umie kliknąć w kąkuter to pójdzie i będzie bogaty. A rzeczywistość jest zgoła inna. Ostatnio nie zatrudniałem ludzi, ale czasami mam potrzebę znaleźć kogoś gdzieś w Polsce żeby podszedł i mi coś wykonał (najczęściej jakieś proste
@thruster: Student, który nie siedzi w bezpieczeństwie raczej nie będzie wiedział czym jest SIEM/SOAR bo zwyczajnie na studiach takich tematów nie ma. Co do pozostałych pytań to wstyd nie wiedzieć.

Ogólnie kto zajmuje się teraz rekrutacją w IT zwłaszcza na niskie stanowiska (staż/junior) niezależnie od obszaru, to się w cyrku nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)