Wpis z mikrobloga

#lesserafim #korea #kpop

(pierwszy kontak z KPOPem) Po miesiącu oglądania na TY wszystkiego co dotyczy LE SSERAFIM zacząłem je rozróżniać pomiędzy nimi (kto kim jest), a teraz nawet rozróżniam je od innych dziewczyn z KPOPU... To dziwne, że na pierwszy raz wszystkie wyglądają tak samo (oprócz Chaewon), ale po pewnym czasie rozpoznajesz je nawet w filmach słabej jakości po ruchach, gestach i rozpoznajesz sylwetki. Zawsze każda Azjatka wyglądała dla mnie tak samo, a teraz zaczynam je rozróżniać - dziwne uczucie :) Kupiłem ich czarny album FEARESS i mam Chaewon :) (kupujący wiedzą o co chodzi), ale kupiłem go dla Garam - aby mieć pamiątkę Księżniczki z teledysku, bo moje oczy w trakcie oglądania teledysku zamknęły się aby nie patrzeć, bo bolało, odrzuciło mnie, zszokowało - nigdy czegoś takiego nie odczułem... Mój mózg odpłynął i zalał się endorfinami... To było #!$%@?! To nie było podniecenie, tylko euforia i dało mi tyle energii, że zszokowało mnie. Wiem, że nie każdy tak reaguje na ich debiutancki teledysk (nie mogłem go oglądać, bo oczy łzawiły) - ale czy to nie jest jakiś podprogowy wirus?
Inni znajomi oglądają teledysk i mówią OK, ale nic nie odczuwają, a ja za każdym razem jak go oglądam to łzawią mi oczy i czuję euforie - dlaczego? Jak to możliwe, że po 3 miesiącach mają prawie 98 miliomów wyświetleń na YT ?
Teledysk
  • 73
Nigdy nie używałem prochów lub innych używek, ale "Mój mózg odpłynął i zalał się endorfinami... To było #!$%@?! To nie było podniecenie, tylko euforia i dało mi tyle energii, że zszokowało mnie" to poczułem się jak bym coś brał...
Co do rozpoznawania dziewczyn, ja po półtora roku bycia fanem ogólnie żeńskich grup rozróżniam dziewczyny w prawie wszystkich głównych grupach, bardzo w tym pomaga oglądanie programów typu Weekly Idol
Natomiast co do samego LE SSERAFIM, to polecam obejrzeć, jak powstało IZ*ONE, czyli Produce 48 - tu się dowiesz, jak do swojej obecnej pozycji w kpopie doszły Chaewon i Sakura ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@NaTeraz: też tak mam z tymi endorfinami XD ogólnie Fearless samo w sobie jest super, ale ja mam uraz do source music po tym co zrobili z moim ubandem rok temu, ogólnie to obstawiam, że na jednym zespole nie skończysz to i nawet nie zauważysz kiedy, szykuj pieniążki na kolejne goodsy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sakura


@zlodziejdusz: Sakura była sztuczna i nijaka jeszcze przez produce48, ja do tej pory nie rozumiem jej fenomenu, śpiewać nie umie, tańczy sztywno, w zachowaniu, wypowiedziach zero swobody, jedynie jest z wyglądu ok, ale to by było na tyle
@Zoyav: nie twierdzę, że nie masz racji, w końcu była twarzą HKT48 oraz AKB48, a jak wiemy, w Japonii wystarczy mieć uroczy wygląd i nie trzeba nic więcej do kariery w tym biznesie - co zresztą było świetnie widać, jak w Produce48 odpadały masowo dziewczyny z tych formacji w starciu ze zwykłymi trainee z Korei
@Zoyav: nie wiem co sie jej tak uczepilas ( ͡° ͜ʖ ͡°) moze rzeczywiscie wydaje sie sztywna troche i dziwna, ale poogoladalem jakies wywiady oraz te programy z lesserafim i ma jakies tam ciekawe przemyslenia, humorek, motywacje do pracy i jakies takie nastawienie ze mozna ja polubic ( ͡º ͜ʖ͡º)
@zlodziejdusz: @PanTward: przed produce48 była mi po prostu obojętna, nie mój typ idolki. podczas produce zaczęła mnie wkurzać jej faworyzacja, bo jak pisałam laska, która nie umie śpiewać, tańczyć ani nie ma charyzmy nagle dostaje na wyspie z dupy ocenę A XD lepsze od niej dostały B, dla mnie to ona się do C nadawała i po 4 latach pobytu w Korei nadal tańczy najgorzej z Le Sserafim, Eunchae bije
@zlodziejdusz: @Zoyav: @PanTward: Bronię się rękoma i nogami, aby nie oglądać innych zespołów dziewczęcych, bo coś czuję, że przepadnę... Znajoma dla żartu podesłała mi linka do IVE Lovedive (była ciekawa jak zareaguje) - no i znowu to mnie powaliło... Ale nie wizualnie tylko melodycznie - widzę, że podatny jestem na ten rodzaj muzyki. Finansowo to żaden problem, gorzej z uzależnieniem od ich filmików na YT... Dużo tego publikują i
@Zoyav: @NaTeraz: @PanTward: ja przepadłem, bo oprócz oczywistych kwestii jak uroda i głos dziewczyn doceniam ich umiejętności taneczne, w szczególności synchronizację wynikającą z morderczych treningów - sam tańczyłem taniec towarzyski 5 lat i tak się poświęcić jak one bym nie potrafił, sam jestem bardziej wszechstronny i szybko wpadam w monotonię przy rutynowych czynnościach ¯\_(ツ)_/¯
@Zoyav: IVE również uwielbiam, to będzie już ich 2 comeback w ciągu ponad pół roku od debiutu ( ͡° ͜ʖ ͡°) , a wracając do Sakury, to pełna zgoda, mam dokładnie te same przemyślenia, najgorsze w Produce48 było to, że inne dziewczyny z Japonii mówiły "ooo, Sakura, nooo" tak jakby z podziwem, a technicznie było przeciętnie w jej wykonaniu i odstawała od reszty najlepszych dziewczyn
@Zoyav: ja sie tym produce48 nie interesowalem, to za bardzo sie nie wypowiem. ale pewnie jej pomogla popularnosc z japonii. w izone z japonek to tylka ja znalem, a to przez Kimi wa Melody