Wpis z mikrobloga

@Sqbfd: To jeszcze rysujące się okolice portów. Rysy od pierwszego włożenia kabla (°°
Gdyby nie chęć ewentualnej dalszej odsprzedaży to bym i tak brał, bo jak sam używam, to lubię sprzęty, po których widać, że się intensywnie na nich pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alWdIjJpz18nHw: Ja ostatecznie go wziąłem, chcę z niego korzystać przez całe studia, czyli kilka ładnych lat, więc za szybko go nie sprzedam

Edit: miałem brać m1, ale z promką studencką różnica nie była aż tak duża, a zależało mi na ekranie odrobinę większym
@alWdIjJpz18nHw: Według znajomych przestrzeliłem, ale skoro w przyszłości nie mogę nic dodać, to wolałem się zabezpieczyć xD:
16GB ramu
1TB SSD

Studia niezbyt wymagające sprzętowo: prawo.

Poszedłem w macbooka, bo zawsze chciałem mieć komputer od Apple + jestem gadżeciarzem i lubię mieć nowe rzeczy, stąd M2, a nie M1. Wiem, że praktycznie w tej samej cenie mogłem wziąć MacBooka Pro 14”, ale ja potrzebuję laptopa bardziej przenośnego :).
@Sqbfd: To elegancki sprzęcior, będzie służył idealnie :)
Taki prohint, jak w ustawieniach włączysz tryb oszczędzania baterii, to o ile nie montujesz filmów, nie robisz w 3D itp., to nie zauważysz różnicy w prędkości działania sprzętu, a dodasz sobie kilka godzin czasu działania na baterii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W makach z M1 ten trick by nie przeszedł, dopiero w M2 to działa, jak należy.
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Wszystko rozbija się o sposób używania. Właśnie się biję z myślami, czy nie pozbyć się obecnego laptopa z windą i nie wziąć mbp14" w podstawie +32GB ram, albo zostawić sobie tego laptopa (R7 5800h, 32gb, 3060rtx, 3,5kg z zasilaczem XD) i brać jednak aira 24/512.
Kurde, dylemat życia i problemy XXI wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale różnica w wadze aira i czas działania na baterii