Wpis z mikrobloga

@WabiSabi: dwukrotnie awizowane pismo uznaje się za doręczone. Jeśli więc w piśmie jest, że masz prawo odwołania w terminie iluś dni to będzie ten termin liczony od daty drugiego awizowania
@MarMac: Powołujesz się na przepis z kodeksu postępowania administracyjnego, przypasowując ją do sprawy, której prowadzenie W CAŁOŚCI reguluje kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia... () Nie tędy droga. @WabiSabi: Powtórzę jeszcze raz, rozwijając temat, bo widzę że zapoznasz się tutaj z różnymi pierdołami ( ͡º ͜ʖ͡º) Póki nie odbierzesz pisma i nie będziesz skutecznie powiadomiony - mają związane ręce. Gdybyś odebrał
Póki nie odbierzesz pisma i nie będziesz skutecznie powiadomiony - mają związane ręce.


@xTortox: mam pytanie -nie śledzę wykopu, więc nie wiem, jesteś prawnikiem? czy twoje rozważania są czysto teoretyczne czy wywodzą się z praktyki?
bo tak się składa, że trochę lat wstecz sporządzałem wnioski o ukaranie do sądu i ja to nawet wolałem, żeby nie przychodzili na przesłuchanie, bo nie trzeba było sporządzać protokołu.. sędziom, którzy rozpatrywali sprawy podejrzewam, że
@Emill: Moje rozważania wywodzą się z czystej praktyki i to nawet bardzo podobnej do twojej - trochę lat wstecz robiłem bowiem dokładnie to samo co Ty. I całkiem poważnie pytam - za co robiłeś wnioski właścicielowi pojazdu, który nie odebrał wezwania, mając świadomość (mam nadzieję) tego, że właściciel widniejący w CEPiKu może już nawet nie być właścicielem pojazdu? Chyba mylisz sprawę sporządzenia wniosku o ukaranie wobec ustalonego sprawcy, np. poprzez ujawnienie