Wpis z mikrobloga

Hello, wybieram się do #wlochy na 5 dni w sierpniu. To nie jest pierwszy raz ale chciałbym zobaczyć jak najwięcej z różową. Pociągi to fajny temat ale widzę, że powiedzmy trasa Rimini-piza to koszt 40e osoba, to dość drogo porównując nasze polskie koleje. Polecacie wynająć furkę koszt ok. 1000zl za 5dni + paliwo czy jednak pociągi+airbnb? Plan jest taki Bolonia-Wenecja, Wenecja-Rimini, Rimini-Florencja, Florencja-Piza, Piza-Garda i come back. Czasem zamiast airbnb to się człowiek w pociągu prześpi ¯_(ツ)_/¯
  • 7
@pr0mateusz: choć pociągi we Włoszech są bardzo dobrym środkiem transportu to ja bym jednak polecał auto. Nie będziesz ograniczony do odwiedzania tylko większych miast, a we Włoszech to prowincja jest największa atrakcją.
@advert właśnie prowincje zostawię sobie chyba na kolejną podróż. Na razie mam tylko 5 dni bo od razu lecimy na lofoty. W te 5 dni nie mamy pola popisu, zostają tylko większe miasta. Ceny pociągów trochę przytłaczające, lukałem na 5 day train pass ale koszt tego to 350e osoba, mija się to z celem kompletnie i nie obejmuje pociągów nocnych i szybkich. Nie chcemy się zamykać tylko na np. Wenecję i siedzieć
@pr0mateusz: imho auta za 200 zł za dzień i tak nie znajdziesz (a nawet jeśli to bez AC, co we Włoszech jest nierozsądne) więc jeśli nie chcesz wydać za dużo to i tak zostaje kolej.
Nie jestem tylko przekonany do tego odsypianie w pociągach - ani to wygodne, ani bezpieczne. Nie wiem, może tomdkatego że stary jestem, ale ja bym nie dał rady zwiedzać po takiej całej nocy w pociągu, bez
Jak wybierzesz koleje regionalne na trasie Rimini-Pisa to bedzie 20 Euro z trzema przesiadkami - akurat na zwiedzanie, jedzenie i odswiezenie. Start/stop w Boloni? Miedzy Bolonia a Wenecja jest kawal kraju. Mozna zatrzymac sie w Ferrara lub zrobic petle Parma - Piacenzza - Brescia - Garda - Wenecja. Mozna skakac z miasta do miata wlasnie kolejami regionalnymi. Cena wynajmu samochodu, malo realna. W przypadku samochodu dolicz jeszcze bramki na autostradach. Sa jeszcze
@pr0mateusz: jak bedziesz wylatywal z Boloni to badz wczesniej na lotnisku, szczegolnie jesli lecisz tanimi liniami. Lotnisko jest kiepsko zorganizowane. Strefa wylotow jest bardzo mala. Przy bramkach jest bardzo malo krzesel. Ludzie siedza na ziemi. Jest Marconi express z centrum na lotnisko, ale lepiej pojechac Taxi. Ten express czesto nie kursuje, cena 9.20Eur, ale czasmi sciaga 2x jesli nie przybijesz karty na wejsciu i wyjsciu. Taxi z dworca na lotnisko powinno