Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś z was wie, ale w lipcu zmarł Mark Sikora, człowiek, który odpowiadał za produkcję formatów Wah^2 i Zwobot na legendarnej #vivazwei. Był także jedną z ważniejszych osób tworzących magazyn Spex.

Osobiście uważam, że mógł mieć także duży wpływ na reżyserkę i oprawę graficzną Vivy Zwei, która emanowała brudem, buntem, awangardą, melancholią oraz niespotykanym wcześniej oryginalnym stylem.

tagi dla zasięgów: #techno #house #rave #idm #mirkoelektronika #muzykaelektroniczna
Pobierz
źródło: comment_16599100984CS3YGCFyMLcfMFIuwY9rj.jpg
  • 9
@baniorz_z_modzela: Viva Zwei to była fantastyczna inicjatywa, chociaż zdecydowanie bardziej ciekawiła mnie tam alternatywa i rock, aniżeli elektronika i techno... natomiast z perspektywy lat to dzisiaj aż trudno uwierzyć, że rzecz tak niszowa przez kilka lat z powodzeniem mogła działać w tak dużym formacie (σ ͜ʖσ)
@DuzyZlyWilk: obserwuję kanał na YT z archiwalnymi nagraniami z Vivy Zwei, stamtąd się dowiedziałem

jestem rocznikiem 1999, ale z fascynacją przeglądam archiwa i jestem zachwycony całością - produkcja, reżyserką, kreatywnością
to było do przewidzenia, że tak niezależny twór szybko zostanie pogrzebany, niemniej jednak w dzisiejszej dobie internetu byłoby niesamowicie zobaczyć podobny projekt w formie chociażby kanału na YT
@baniorz_z_modzela: w dobie ogromnych portali społecznościowych, wykreowanie siły przebicia dla takiego tworu paradoksalnie mogłoby być dzisiaj jeszcze trudniejszym przedsięwzięciem, niż było wtedy, nawet gdyby miał to być tylko kanał na youtube ( ͡º ͜ʖ͡º)